şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: ben)
    artı ayran kampanyası yoksa ayrıca içecek almam çünkü yancağzındaki bakkalda aynı ayran üç katı daha ucuz, noldu aradan meridyen mi geçti nedir. hatta yoğurt alırım bimden çeşme suyuyla ayran yapar yıkılana kadar içerim o paraya ben.

bir de “içecek olarak ne alırsınız,”a yok istemem deyince içinden sövüyorlar gibime geliyor.
  • sağlık sebeplerinden dolayı içmeyendir. ayran ile proteini birlikte almak yasaktır. gazlı içecekler yasaktır. o zaman hiç bir şey içemezsin.
  • ulan matematik bilen adamın türkçesi, türkçesi iyi olan adamın matematiği olmadığından gelişmiyor ülke herhalde.
  • alışkanlık meselesi, kendimi bildim bileli yemeğin yanında su dahil hiçbir şey içemem.
    edit: sizin deyiminizle ''kuru kuruya yerim''

demek arkamızdan pinti diyorlarmış.
  • benim bu.restaurantlarda içecek,yediğimiz yemekten daha pahalı oluyor neredeyse.parası ne olursa olsun yediğim yemeğe verdiğim paraya acımıyorum ama 50krş'luk bir ayrana 4tl verdiğimde dokunuyor arkadaş.
  • yemeğin yanına kola ve ayrandan başka bir seçenek sunmayan lokantalar dolayısıyla da içmiyor olabilir. ızgara etin veya kaliteli burgerin yanına soğuk bir bira içemediği için tercih etmiyordur.
    bu ben değilim her türlü kolayla yerim yemeğimi.
  • dogru yapmistir, lokantada alkol alinir sprite icilmez.
  • istesem de olamadığım tip. küçüklükten gelen alışkanlıkla sanırım içecek olmadan asla yemek yiyemiyorum. evde yediğim zaman zaten günlük su ihtiyacımın yarısını yemeklerde karşılıyorum, üçer bardak içerek. dışarda yersem de kola sevmediğim için ice tea şeftali, ayran ya da bazen sadece su içerek karşılıyorum. zaten bana göre tüm yemeklerle en iyi yakışan şey su.
  • (bkz: üç katı ucuz)

lokantadaki ayran 5 liraysa 3 katı ucuz ayran -10 lira olmuyor mu? ayran alana 10 lira kampanyası hangi bakkaldaysa haber edin de biz de ayran içelim.*

edit: hesaplama engelim olduğunu düşünen olmuş ancak belirtmek isterim ki ilk entry'de anlatılmak istenenle anlatılan farklı şeyler. birşeyin azı "katı" ile anlatılmaz, çoğu anlatılır: 3 katı maaş, 3 katı fazla vs.. 3'te bir fiyatına denmeliydi. üç katı azı dendiği için "-3x" hesabı yaptım. arz ederim.