şükela:  tümü | bugün
  • hakkı alkan'ın vloglarıdan birinde görmüştüm kendilerini. pazar kahvaltısına gitmişlerdi. bir canım çekti sözlük anlatamam. bu güzel zevki tek başıma paylaşmak da istemedim açıkçası. hemen yiğenimi aradım.

bi-senin mezuniyet ne zamandı?
    y-dokuz haziran...
    bi-tamam o zaman seni resmi olarak işsiz olduğun günde kahvaltıya çıkarayım yani ertesi gün.

evet yanıma eşlik edecek birini bulmuştum. (yalnız yemek yemeği pek sevmem de) hemen aradım daha sonra rezarvasyon yaptırdım. vlogta da izlemiştim gerçi ama bu kadar tahmin etmemiştim. kahvaltı ederken olası tüm dış etkenler sizin lehinize. boğaz manzarası (bkz: rumelihisarı), güler yüzlü hizmet, leziz bir kahvaltı... (ki en önemlisi, benim gibi bir dev için) tabiki her gün kahvaltı edilebilecek bir yer değil (yani en azından benim için, param olsa kesinlikle kapısından çıkmam, üç öğün, o ayrı) ancak özel günlerde veya pazar sabahları tercih edilebilir.

not: kahvaltı yaparken gözüm nargilelere ilişti ancak başka bir zaman gelebilmek için kendime bahane üretip o gün içmedim

şimdi instagram reklamlarından koşuyolu'nda da bir şube açacaklarını öğrenince hemen koşup ilk entry'deki yerimi alayım dedim. rumelihisarı hizmetlerini görünce beklentilerim biraz arttı açıkçası. aşağı kalır bir yanı olacağını kesinlikle düşünmüşüyorum. belki içimde kalan nargileyi burası için saklarım. açıldıktan sonra gidip görüp entry'i editleyeceğim.

yiğenim mi ne oldu? o zaten mezun olmadan işi bile bulmuş. yeni nesil çok hızlı sözlük.