şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmir, aydın, denizli gibi ege bölgesi şehirlerinden bilenler bilir o meşhur, leziz, topçuk şeklindeki lokmaların tadını. hayır için dağıtılan bu lokmalardan herhangi bir ücret alınmaksızın, vatandaşa belli sokak aralarında dağıtılır. ansızın karşınıza çıkabilecek bu şerbetli pişi tadındaki lokmalar, keyifsiz geçen bir gününüzü kısa süreliğine neşelendirebilir.

    ta ki, leğenle savaşa gidercesine lokma kuyruğuna giren insanlar gelene kadar. ortalığı derin bir sessizlik kaplar. lokmacı, yüzü şaşkın, eli dipsiz bir kuyuya dalarcasına leğenlere lokmaları doldurmakla hayatını heba eder. tabi hayır işidir, herkese afiyet bal şeker olsun. ama arkadakilere de düşünmek lazım. buradan tüm ege gençliğine sesleniyorum.

    lütfen lokmalara leğenle saldırmayınız. lütfen lokmaları, ihtiyacınız kadar tüketiniz. lütfen arkadan kalan gençlere de lokma bırakınız. hamurun fazlası zarardır, şeker yapar, kolesterol yapar. son olarak allah kabul etsin diyerekten lütfen lokmalara leğenle saldırmayınız :)
  • lokma kepçesi ile girişilesice bi davranış.

    geçen bi adam vardı; belli ki karısı yataktan tekmeleyerek göndermiş o saatte lokma kuyruğuna. saç baş dağınık, üzerinde pijama ama atletler dışarda, ayağında terlik... öyle bir hal.

    insan nezaketen allah kabul etsin falan der, o da yok. herif tek kelime etmeden doldurdu çamaşır leğenini ve ayaklarını sürüye sürüye mağarasına gitti.