şükela:  tümü | bugün
  • tübitak uzay teknolojileri araştırma enstitüsü müdürü. siyasal islamcı tepedeninmegillerdendir. cv'si; şurada çalıştı, burada çalıştı, orada çalıştı gibi bilimadamına değil iş arayan yeni mezuna daha uygun bir formatla hazırlanmış. kendine ait sitedeki yazılarında bariz imla hataları var; kendisi böyle yazdıysa kötü, başka yerden kopyala/yapıştır yaptıysa daha kötü.

kendisi çok bilimseldir ve suyla ilgili bir yazısını şöyle süslemiştir.

*susuz hayat yoktur. enbiya süresi 30. ayetinde allah-u teala şöyle buyurur: “her canlı şeyi sudan yarattık, suyla diri (canlı) kıldık”.

*kur’an’da birçok ayette suyun gökten indirildiği ifade edilir. (bakınız: bakara 164, en’am 99, rad 17, ibrahim 32, hicr 22, nahl 11, nahl 65, furkan 48-50, neml 60, fatır 27, zuhruf 11, kaf 9-11).

ona göre einstein'in önemli özelliklerinden biri de dinsiz bir bilimin sakat olduğunu, bilimsiz bir dinin kör olduğunu söylemesidir.

resmi sitesindeki yazılarında bol mahalle ağzı kullanmıştır.
  • 2017 tübitak proje yarışmasında bu ademoğlunu bize sunum yapması için getirmişlerdi.ilk önce uydularla ilgili birkaç şey anlattı sonra dedi ki "gençler fizik okuyun,ülkenin fizikçiye ihtiyacı var" devamında türkçenin bozulmasından,beyin göçünden vırttan zırttan yakındı sonra da ingilizce bir özlü söz söyledi daha sonra sunuma bir süre ingilizce devam etti. yaptığının farkına varıp türkçe konuşmaya başladı. yaptığı sunumun yazıları da tamamen ingilizce idi.(bkz: çelişki)
    neyse iki tane eleman var bu hocayı trolleyip durdular falan. söz alıyorlar,görevli mikrofonu getiriyor,elemanlar saçma sapan eleştiri yapıyorlar. hocayla biraz kapıştılar falan sonra hoca yendi bunları ama hocayı öyle bir çeliştirdiler ki adam kendi dediği şeylerin yanlış olduğunu falan söyledi.
    sonra ben söz aldım
    +hocam siz fizik okuyun diyorsunuz ben de fizik okumak istiyorum ama internetten edindiğim bilgilere göre üniversitelerdeki fizik bölümleri çok iyi değil,iş güvencesi olmuyor.
    -sen odtüde fizik oku, 3.5 ortalamanın üstünde ortalama yap,tubitakta benim bölümümde işin garanti
    sonra adam sırıttı falan anladım ki benimle dalga geçti. ulen dedim ne insanlar var,herif az önce fizik okuyun vırt zırt diyor şimdi gelmiş dalga geçiyor.
    (bkz: saçma bir anı)
  • kendisini tanımam ama söylediği "odtü fizik bölümünü 3.5 ortalamanın üstünde bitir, tubitak'ta benim bölümümde işin hazır" söylemi doğru olması kuvvetle muhtemeldir. hatta daha iyi yerlerde bile iş bulabilirsiniz.