şükela:  tümü | bugün
  • akaretlerde lokmanın içine bir takım şirinlikler enjekte ederek üstüne de güzellikler katan yeni nesil bir lokmacı. henüz açılalı bir ay olmuştur. hayırlı olsun, güzel girişim. lokmata
  • akaretler'de keşfettiğim enfes lokmacı. 8 tane lokmayı yiyip üstüne tekrar isteyeceğim aklıma gelmezdi. tavsiyem hem kremalı hem çikolatalısını denemeniz. dondurmalı diye de ekleyin.
  • çok güzel düşünülmüş ve lezzetli bulduğum ama ne yazik ki uzun vadeli olmayacağını düşündüğüm modern lokmacı. standard bir kutu da 8 lokma sunuyorlar. istenirse bunun içi krema veya çikolata enjekte edilebiliyor. üstüne de isteğinize göre beyaz/siyah/bitter/bueno lu çikolatalarla veya dondurma/oreo gibi alternatiflerle süsleyebiliyorsunuz. tabi bu ekstraları da katınca bir kutu lokma ortalama 12-13 tl bandına çıkıyor.
  • alper rende'nin bir videosunda ilk kez gördüğüm tatlıcı. çok merak uyandırdı doğrusu. fırsat olursa haftaya bı uğramayı düşünüyorum.

adamlar lokmanin içine çikolata, krema sıkıp üstüne değişik soslarla ekleme yapıyorlar. bir de dondurma tabiki. şerbet de yok üstelik işin içinde. denemekte fayda var.
  • siparişleri asla yetiştiremediği için önünde anlamsız bir sıra olan ve açıkçası pek de bir dalgası olmayan yer. beyaz çikolata, tahin, nutella gibi bir çok çeşit şeyi lokmanın içine enjekte ediyorlar siz de tatlı diye yiyorsunuz. tabi sonra iç yanması ve bol miktarda su tüketimi gibi geri dönüşleri oluyor size.
  • bolca arap müşterileri bulunan, önünde her daim kuyruk olan, dükkanın içi küçücük dışarıda da masaları oldukça az ve küçük olan bir lokmacıdır. dondurmalı ve içi ıvır zıvırlı üzeri ıvır zıvırlı bir kaç çeşidini denedim ve öyle efsane bir lezzet patlamasına şahit olmadım. dondurması oldukça yapaydı. çikolata sosları da aynı şekilde. hatta 8li kutulardan birinde 7lokma vardı artık gidip tekini istemeye gerek duymadık fazla beğenmediğimiz için. özetle lokmanın yerini tutabilecek bir lezzet değildi. yine aynı şekilde gidip hayal kırıklığına uğradığım bir diğer tatlıcı da pango karaköydür. ikisini de asla tavsiye etmiyorum.
  • kadıköy'de de açılacak olan yer. ismini görünce bildiğimiz lokma değildir herhalde diye düşünmüştüm ama öyleymiş. şerbetli şeyin üstüne bi de çikolata vs. koyuyolarsa öyle pek hoş olmaz gibi geliyor bana ama bakalım.
  • guzel konsept, geleneksel bir tadı da şöyle sunabilmek cok hos.

yillardir avrupa amerika gezdim, simdi new york yaşıyorum, yahu bizim yemeğimiz tatlımız hep dandik sunum. yani turk restoranı var, hiç boyle kaliteli hissetmiyorsun. bildigin kebabci gibi takılıyorlar.

ama italyana bak mesela adam pizza pasta satıyor ama restoran jilet gibi sunum harika sanki god father filminden bir sahnedesin.

sonra bizim turk restoranına git dandik dandik posterler, tam boyle ne vereyim abime ortamları. sunum, ortam, ve bu markalaşma mi denir artik neyse cok kotu.

uzattim ama demek istediğim lokma gibi bir tadı bile şöyle guzel bir konseptle sunmaları büyük bir vizyon ve basari. ben tadini da beğendim bu arada. umarım basarili olurlar.
  • 5 karış suratlı bir işletme sahibi olan yer. lokmanın içine bir şeyler enjekte edebilecek kabiliyet sahibiyseniz gitmenize gerek yok, kendiniz de yapabilirsiniz, hazırını yemek tabii ki daha hoş olurdu ancak o suratları çekeceğinize, kendiniz yapın daha iyi.
  • (bkz: lokma selçuk)