şükela:  tümü | bugün
  • kız çocuklar arasında müthiş popüler oyuncak.
    para tuzağı nedir, nasıl kurulur sorusunun cevabı aynı zamanda.
  • cüssesine göre çok pahalı bir meret!

bir de yeni bir tanesi çıktı, gizem çözmeli, bulmaca bulmalı bir nane... allah belamı versin bulamadım ya şifreyi! rezillik... çocuk bekliyor, yemin ederim annesine olan tüm inancı sarsıldı yavrumun*. neyse ki, permütasyon kombinasyon olasılık derslerini aldık zamanında da deneye deneye buldum nasıl açılacağını! resmen utanıyorum*.

sürprizli bir oyuncak olur kendisi. açılınca da bir numarası yok, içinden küçücük bir bebek çıkıyor, bir daha da yüzüne bakmıyor çocuklar. tek olayı içinden ne çıkacak beklentisi!
  • dışı lolipop gibi jelatin kaplı el kadar bir plastik bir topun içindeki 5-6 cm boyunda dandik bir bebek ve onun bir iki küçük aksesuarından oluşan bu nanenin fiyatı 2018 yılının sonu itibariyle 120 liradir. dünyanın, üretilmiş en geçirgen oyuncağı olabilir.
  • tam bir pazarlama dehası ürünü olan oyuncaktır. bebeği öylece al pazara koy 5 lira etmez ama topun içine koyup aksesuarlarıyla birlikte sat bir de youtube üzerinden daya reklama virali sonra çocuklar hipnoz, babalar şok! 120 lira olabilir mi lan şey kadar oyuncağın fiyatı. fena silkeliyorlar.

eğer çocuğunuza telefon tablet vs veriyorsanız ve youtube üzerinden izlediği şeylerde bu bebek varsa acilen müdahale etmenizi gerektiren oyuncak, sonra keseniz fena yanar. telefonu kırın daha az maliyetli olur hatta.
  • kapitalizmin oyunu denilen metaforu yansıtan bebek.
  • (bkz: kol bebek) fiyat/performans olarak tam bir rezalet. ederi ancak 10 tl. gel de çocuklara anlat.
  • kaynar suya sokunca renk değiştiriyor. soğuk suya sokunca da değiştiriyor. ağzına su sıkınca çiş yapanları var. en nadir bulunanı boynuzlu gavat olanı. kutuları da başlı başına özellikler içeriyor. mesela kapsül var, şifreli. hanımefendi şifresini kaybedince deneye yanıla bulana kadar yarım saat ebemi.... bir de patlayan top şeklinde kutusu olanı var. ipli. ipi çekince konfetiyi her tarafa sıçıyor, ortalığın amk.. minnacık olan çizmesi, gözlüğü, donu, pijaması vs kaybolursa doğrudan harp sebebi zaten.. bilmem kaç taneli set olanı var, ona 600-700 tl diyorlar lan. ismindeki lol'un anlamı da, geçiriş sonrası çinli gülüşü olabilir. almayla da bitmiyor allahsız..

kültigin yazıtı alıntı;
    çin halkının sözleri tatlı, ipeklileri yumuşakmış. tatlı sözle, yumuşak ipeklilerle kandırıp uzaktaki halkları bu şekilde kendilerine yaklaştırırlarmış. yakına yerleştikten sonra da gereken kötülüğü orada düşünürlermiş.
  • inanılmaz başarılı bir oyuncak, adam nasıl tokatlanır elemanlar çözmüş. kendilerini tebrik ediyorum.
  • ohaaaaa.

böyle etkili doğum kontrol yöntemi görülmedi.

200 liraya sik kadar bebek.

yazık.
  • kız kardeşimin ağlayarak aldırdığı minnacık anlamsiz bir plastik bebek. para tuzaginin plastige bürünmüş hali. icim gitti. ama kazandibi olmanin bazı ayrıcalıkları var.