şükela:  tümü | bugün
 • http://www.calle.com/…lombak pulau&cty=brunei&alt=3
  endonezya civarlarinda bir yer. faunasi nice cizimlere ilham vermistir.* ender bulunan bi tur olan lombak bu bolgenin sembolu haline gelmistir.
 • bu adanin kuzey batisinda uc tane daha kucucuk ada bulunur. bunlardan gili trawangan isimli olani, backpacker mekani olup, cennet gibi cografyasiyla aklinizi basindan alir. ayrica bu adada polis bulunmaz, bu nedenle her ne kadar illegal olsa a her turlu uysuturucu maddeye rahatca ulasip, bunlari kullanabilirsiniz.

  ayrica alakasiz olarak (bkz: lombak)
 • (bkz: bombok)
 • endonezya'nın henüz çok bilinmeyen ama geleceği çöpler yüzünden tehlike altında olan adası.

  gidilmeye gezilmeye değer.

  http://bizeherguntatil.blogspot.com/…gan-adasi.html

  http://bizeherguntatil.blogspot.com/…jani-dagi.html
 • bali nin doğusunda yer alan ,plajları , kumsalları ve zengin sualtı yaşamı nedeni ile gidip görülesi ada.

  ekonomik olarak bali kadar turistik olamamsı vs. nedeni ile bali den daha pahalıdır , turist kazıklamaya çalışmak meslek haline gelmiştir.

  yerellerle iletişim kurulması halinde çok daha ucuza konaklanabilir . yeterki gözler açık olsun .
 • sunduğu anotasyonlarla boilerplate, yani hamallık kodları(null kontrolü, try-catch blokları, getter setterlar...) yazmaktan kurtaran yazılım projesi.
 • çok az turistin uğradığı, çok az zaman ayırdığım için kendime kızdığım bali'nin bahtsız rakibi olan ada. yahu sen hem bu kadar güzel ol hem de bu kadar köy... inanılacak gibi değil. merak edenler için hakkında bir şeyler yazdım. link.
 • endonezya da bulunan bir ada, bali nin doğusunda bulunur bali kadar popüler değil fakat en az bali kadar hatta kanımca daha fazla doğal güzelliklere sahip olan adasıdır, sörf turizmi oldukça canlıdır, bir çok sörf okuluna sahiplik eder, işletmecilerin çoğu avustalyalı, hoş lokal işletmeler de bir o kadar güzel, dil sorunu yok hemen hemen herkes gayet güzel ve akıcı şekilde ingilizce konuşmaktadır, endonezya diyip geçmeyin müslüman ülke olmasına rağmen surayaba, jakarta, ubud, bali, lombok gibi bölgeler turizimin oldukça canlı olduğu destinasyonlar olduğundan ılımlı islam yaklaşımı ile yönetiliyor, kimse sizin ne içtiğinize ne yediğinize nasıl gezdiğinize takılmaz, oldukça da güvenli olduğunu söyleyebilirim, lombokta yapılabilecek en güzel şeylerden biri motor kiralayıp adayı gezmek , haritada küçük göründüğüne bakmayın, ada büyük, saklı cennetleri bol, bir çok şelale gölünde yüzebilirsiniz, eğer fazlaca zamanınız ve cesaretiniz varsa rinjani yanardağına tırmanabilirsiniz, bunun için 2 veya 3 günlük bir çok seçeneğin bulunduğu konaklamalı tırmanış turları mevcut, geçtiğimiz sene en popüler kısmı olan senggigi beach ta rüya gibi bir 3 gün geçirdik, sonrasında ver elini gili adaları, lombok'a bağlı olan bu adalar 3 minik adadan oluşuyor, her biri ayrı dünyalar.. trawangan en büyüğü ve dış kısımda olan adası burayı, 1 hafta deneyimleme imkanımız oldu, pek çok farklı konaklama seçeneği mevcut, half moon, full moon partileri ile ünlü, partiler çoğunlukla adanın diğer tarafında yapılıyor , eğlencenin sabahlara kadar dibine vurabiliyorsunuz, en son tayland da kho samui ve phi phi de bu tarz partilere katılmıştık, burada da hiç bir eksiğini göremedik, hatta fire show lar daha güzeldi bile diyebilirim, alkol ve yemek anakaraya göre bir tık pahalı, ada olması yüzünden lojistik maliyeti ekleniyor. yukarıdaki entry lerde polisin olmadığı bilgisi paylaşılmış, biz de hiç bir kolluk kuvveti görmedik kaldığımız süre boyunca, uyuşturucu madde kullanımı baya aleni, tüm sahil boyunca bulunan beach lerde gayet açık ve alalade magic mushroom tabelalarını görebiliyorsunuz, bar a gidip çok rahat bir şekilde satın alıp kullanabiliyorsunuz, aynı şekilde genelde joint şeklinde satılan sigaranızı gün batımına karşı yanına bir (bkz: bintang) açarak tüttürebiliyorsunuz, ada da motorlu araç kullanılmıyor, kaldığınız otelden yada adanın herhangi bir yerinden makul fiyatlara bisiklet kiralanabiliyor. gitmişken mutlaka adanın en üstünde bulunan viewpoint ten gün batımını izleyin derim.. diğer iki adası olan gili mena ve gili air a günübirlik turlar ile gidilebiliyor, 1 günde her ikisini birden gezip görmekte fayda var.
 • net dünyanın en güzel adasıdır. tüm tehlikesine rağmen dev bir volkanın etrafına kurulmuş bambudan şehir masalsı bir görüntü vermektedir. kesinlikle gidilesi, görülesi bir yerdir.