• edirne çarşı merkezi saraclar caddesinde 1997 yılında acılmıs otantik, egzantrik , los ve de guzel bır barının olduğunu dusunduğum cok cool bir mekan.edirneye yolu veya okulu düsenlere tavsiyemdir.gidin ve için...
  • edirne'nin jazz ve blues muzikleri calan tek cafesidir.
  • ikinci kata çıktığınızda elvis presley'in bir fotoğrafını duvarda görebileceğiniz cafedir. saraçlar caddesinin trafiğe kapanması ve aşıklar heykelinin yapılmasıyla daha keyifli bir cafe olmuştur.
  • üst katı miniminnacık cafedir ama güzeldir.
  • genel olarak edirnenin diger kafelerine gore pahalidir. istanbuldan kopup gelmis, edirne'de okuyan universite ogrencilerinin piyasa ihtiyacini az cok karsilar. yemekleri, kofteleri hic damak tadina hitap etmez. zaten london cafe'ye de kofte yemek icin gidilmez. sahibinin de bir zamanlar mcgyverin cipine benzer bir cipi vardi, oyle kafenin onunde dururdu.
    duvarlar abuksubuk tablolar ve sus esyalariyla kaplanmistir, cogu londra'dan kafenin sahibi tarafindan getirilmistir. bir de kafedeki hersey satiliktir, alabilirsiniz.
  • ne içkisi ne de yiyecekleri kalburüstüdür.sadece edirnenin en işlek yerinde olması ve isimden dolayı iş yapar.içerikten çok dış görüntüye önem verenlerin uğrak mekanıdır
  • edirne de 6 senelik fakülte hayatımda kaç kere girdim çıktım bilmiyorum ama her seferinde hoş muhabetti paylaştım bu mekanda..duvar kağıtları,posterler,aksesuarlar,aynalar mekana nasıl bir enerji katmışlar bilinmez ama bünyeye faydalıdır,gidip rehabilite olmak lazımdır.müzikler yormaz güzeldir..evet doğrudur git orada şunu iç denilecek bir spesiyali yoktur,ama gel gör ki biranı burada yudumlamak bile insana ayrı keyif verir..

ayrıca;

(bkz: patio)
    (bkz: english pub)
  • kahvalti yapmanin nedense ayri keyif verdigi elma cayinin nedense daha bir guzel geldigi yer.

(bkz: neden acaba)
  • bu mekanın üst katına çıkıyosun, pencere kenarındaki zaten iki tanecik olan masaların solda olanının sağ tarafındaki oturağa oturuyosun, bi ellilik carlsbergini söylüyosun, mekandaki müziği yarı yarıya bastıran tam karşındaki aslanlı belediye fıskiyesinin sesi ve ptt şubesi manzarasında edirne'nin o güzel çarşısını o güzel insanlarını izleyip saatler geçirebiliyosun. tabi biraların her yarım saatte bir tazelenmesi idealdir.

özetle; trakyadaki, zaman geçirilebilecek en mis ortamlardan biridir.