şükela:  tümü | bugün
  • birinde archer'a "ağça" diyenler bulunur, diğerinde martin'e "mağhtan" diyenler.
  • londra, paris, roma. bu çok farklı bir maya.
    kesmeşeker - istanbul
    http://www.youtube.com/watch?v=dpmait-mghs
  • londra'da yaşanılır, paris'te gezilir.
  • paris ile eğlenilir, londra ile evlenilir.
  • gentrification yakın dönemde paris'in ağzına sıçmıştır. yaratıcı ve sanatçı kesim, çeşit çeşit azınlık, öğrenci tayfası, zanaatkar ve restoranından tiyatrosuna kadar bunların uzantısı tüm işletmeler sürekli yükselen kiralarla şehir dışına itilmiş, 68'de başlattığı akımla dünyayı sallayan paris tüm renklerini ve ruhunu kaybederek bir avuç zenginin servetlerini emlak yatırımı halinde park ettiği sıkıcı bir kurtarılmış bölgeye dönmüştür.

londra henüz o kadar kötü olmamakla birlikte hızla aynı yolda ilerlemektedir.
  • birinin asfaltı vardır*, diğerinin yoktur*.

gerçekte bakacak olursak birçok şehir için doğu'nun paris'i yakıştırması yapılır, da "doğunun londra'sı" dendiğini hiç duymadım.
  • londra'da yasayip paris'te gezmis biri olarak acik ara paris dedigim karsilastirma. bunda paris te yasamamis ve londra da da turist olarak bulunmamis olmamin etkisi var mi bilemiyorum (malumunuz odur ki bir yerde yasamak ve sadece gezmeye gitmek farkli perspektiflerden degerlendirilir) ama son gunlerdeki ''bir paris mi yapsam ne'' dusuncemin uzerine sol frame de yer almasini bir isaret addettim gitti.
  • ikisinde de bulunmuş biri olarak karar veremediğim karşılaştırma.

biri çok romantik, huzur dolu, heryerde bir sakinliğin bulunduğu, asil bir şehir; paris. diğeri oldukça hareketli, eğlenceli, yine insana saygının olduğu, durdurak bilmeyen bir şehir; londra. ancak yakın tarihteki amacıma bakılırsa diliminde olması avantajıyla yaşam için londra'yı seçerdim. paris'e de sevgilimle tatile gitmek isterdim.