şükela:  tümü | bugün
 • hypnotize albümünden şahane bir system of a down şarkısı:

  such a lonely day
  and it's mine
  the most loneliest day of my life

  such a lonely day
  should be banned
  this day that i can't stand

  the most loneliest day of my life
  the most loneliest day of my life

  such a lonely day
  shouldn't exist
  a day that i'll never miss
  such a lonely day
  and it's mine
  the most loneliest day of my life

  and if you go, i wanna go with you
  and if you die, i wanna die with you

  take your hand and walk away

  the most loneliest day of my life
  the most loneliest day of my life
  the most loneliest day of my life
  life

  such a lonely day
  and it's mine
  a day that i'm glad i survived
 • başından sonuna daron malakian'ın şovudur bu şarkı. bütün şarkıyı söylemekle kalmayıp araya şahane bir soloyu da yerleştirir. serj tankian sadece back vokalde 'aaa...uuu' demekle yetinir.
 • mezmerize'deki lost in hollywood gibi albümün içinde diğerlerine nazaran daha sakin bir tonda ama daha vurucu olan şarkı. hypnotize'ın en iyilerden biri.
 • şarkının "and if you go, i wanna go with you.and if you die, i wanna die with you. take your hand and walk away" kısmında bulunan söyleyiş içtenliğini, grup elemanlarının teker teker adi olması gerçeğinin değiştiremeyeceği parça.
 • (bkz: #8537459).
 • hakkında yazılan/soylenen seyleri duyunca insanı "acaba ben baska bi sarkı mı dinledim?" diye şüpheye düşüren bir şarkı olmuştur bu şey. "such a lonely day and it's mine", "the most loneliest day of my life", "such a lonely day should be banned" vs. gibi sozleri sıradışı olmak bir kenarda dursun liseli metalci agzından yazılmıscasına sıradan ve boktan olmuş.* avril lavigne'in şarkıları tv'lerde yeni yeni boy göstermeye başladığından beri - profesyonel anlamda- bu kadar kötü bir şarkı dinlemediğimden ötürü böylesine sevilmesine ve el üstünde tutulmasına anlam veremedim. ha soad'dan zerre haz etmeyen bir adamın bir soad şarkısı üzerine objektif yorum yapması beklenemez belki ama bu iş iki taraflıdır, tıpkı fanboyların grubun piyasaya çıkardıgı boktan sarkılara saheser edasıyla yaklasmaları gibi..
 • bir de böyle bir single mı artık neyse ondan çıkarmış soad. içinde 4 tane de dandik şarkı bulundurmakta.

  01. lonely day
  02. shame (system of a down and wu-tang clan)
  03. snowblind
  04. metro
  05. marmalade
 • sözleri, gerçek olamayacak kadar güzel olan şarkı... bünyeye hipnotize (bkz: hypnotize) etkisi yapıyor gerçekten. el sürekli reply tuşunda, nakaratı da dilin ucunda. biraz daha uzun sürse, bunalım sebebi olabilirmiş. tadı damakta kalıyor bu yüzden. özellikle "and if you go, i wanna go with you/ and if you die, i wanna die with you" kısmı 1 litre dikmen'e eş. *
 • giden sevgilinin ardından dinlenebilecek en ağır parçalardan biri..her dinledigimde gözümün önünde casablanca gibi amerikan klasikleri canlanıyor,siyah-beyaz bir ayrılık sahnesi sarıyor etrafımı,kafamdan şunlar geçiyor:
  bir bina yıkıldıktan sonra nasıl etrafı duman kaplarsa,o duman gibi ilk başta gececek gibi görünen fakat her gülüşte,her mesajda,her telefonda hatırlayacağın büyük acı kaplıyor bu sarkıyı dinleyince insan ruhunu..cevrendeki dostların sana ne kadar yardım etmeye calısırsa calıssın fayda etmiyor çünkü gidenin kalbinde olusturdugu boslugu,huzuru hiç biri sana veremiyor..ne kadar dost olursa olsun senin gözyasın gibi gözyası dökemiyor..
  çoğu zaman isteyipte ertelediğin yada giden sevgilinden cekindiğin için yapmadıgın bircok seyin acısı daha da artırıyor yüreğinin acısını.ayrıldıktan sonra "son kez gözlerime bakarken gidip elini yakalasaydım.." diyorsun ama farketmiyorsun ona olan büyük aşkın yüzünden onun seni terketmeyecek kadar cok sevmediğini ve senin aşkını bir boşluğa tercih ettiğini.ayrılıktan sonra anlicaksın neler olup bittiğini,öğreneceksin gerçekten tam vaktinde ayrıldığını,elini tutup ömür boyu yürümek istediğin kızın seni nelere tercih ettiğini,belkide ayrıldığın gün senin yeniden doğdugun gün olacak..
 • son zamanlarda duyduğum en uyduruk sözlü ve sıradan şarkılardan biri.*