• gezginlere gittikleri yerlerde yardımcı olmak amacıyla çıkarılan bir seri kitaplar her ülke için ayrı ayrı ciltleri var.
  • ayrıca discovery channel da birkaç gezginin her bölümde başka bir ülkeyi gezip bi taraftan da anlattığı program.
  • dünyamiz
  • yunanistanda bir blues bar.. fazla mu$terisi olmadigi icin adiyla uyum icinde olan bir yer.
  • genç sunucularının kendilerine verilmiş belirli bir bütçe ile yardımsız yaptıkları keşif seyahatini görüntüleyen ve yurtdışında discovery channel'den başka kanallarda da seyredilebilen bir belgesel. onları bu seyahat esnasında kendilerine hiçbir şekilde yardım etmeden film'e çeken bir kameraman eşlik eder ve çoğu zaman bu genç sunucu-gezerler bulundukları komik ortam veya durumlarla seyirciye zevkli vakit geçirirler.
  • ortaokuldayken sabahları sınava çalışmak için erken kalktığımda sınavı boşverip izlediğim ve o sınav halet-i ruhiyesindeyken herşeyden kaçmak, uzaklara gitmek için gaza getiren belgesel
  • bu programın gezgin gençlerinden biri de ian wright'tı sanırım.
  • yapimci sirket el degistirince televizyon programlarinin adini globe trekker olarak degistirmis gezi serisi. neyseki muzikleri degismeyen program. http://globetrekkertv.com/
  • türkiyede olymposa ve kadirs top tree housesa giden gezici belgesel yapma ayagina her yeri gören ekip. insan izleyince "ben niye gidemiyorum lan oralara?" diyor, cok kiskaniyor. seyretmeyin.
  • gezgin insanın yol arkadaşı rehber kitap dizisi. türkiye'de bulması biraz sorun olabiliyor. en iyisi amazon'dan getirtmek. kalın cildi, sırt çantalı gezilerde sorun yaratabiliyor.
hesabın var mı? giriş yap