şükela:  tümü | bugün
 • kaykay longboardlar az bir itme gucuyle cok yol katederler ve cabuk hizlanirlar.ilk ogrenirken soyle bir yokus asagi salinayim ogreneyim demeyin, ne kadar hizlanacagini tahmin edemezsiniz. durmasini bilmiyorsaniz cok hizlaninca ustunden tam gaz kosarak atlayin,yoksa asfaltta 5 takla atarsiniz. olayin kopus noktasini yasamak icinse bir adet kizak kopegi lazim. hem kopek hem siz heyecanli anlar yasayabilirsiniz. ama longboard ve kopek bir araya gelince, kiz arkadasla kavga sebebidir,hatta ayrilma sebebidir. ama kopege bir adet kosum takimi lazim, yoksa rahat cekemez yavrucak
 • ülkemizde fırıncı küreği olarak bilinen edevata çok benzeyen kaykay modellerine verilen ad. http://thelongboardstore.com/
  aslında adını uzun bir gereç olmasından alan bu modellerin bilinen kaykay tahtasından daha kısa modelleri de mevcut. ancak bildiğimiz kaykay[skateboard]'dan farklı en temel noktası kesim şekilleri, fonksiyon olarak da normal decklerden daha uzun dingil[trunk]lere ve eni uzun ve çapı büyük teker[wheels]lere sahip olmasından mütevellit çok daha hızlı, az ivmeyle çok yol kateden araçlar olmaları. şu zamana kadar downhill aktivitelerden öte kullanımını ne görmüş ne de duymuştum. genelde motorlu bir taşıt vasıtasıyla çok yüksek bir yamacın, dağ eteğinin en üst belki de en müsait noktasına tırmanma daha sonra da bu yokuşun etrafını dolanan asfalttan aşağıya salınma, sonsuz hıza ulaşma şeklinde anlamlandırabilmek mümkündü benim adıma longboarding hadisesini. aşağıya iliştireceğim juan rayos abinin "madrid longboard" isimli çalışmasını izlemek dümdüz şehirlerde ya da şehirlerin dümdüz asfaltlarında diyelim, longboard yapılabileceğini kavramam açısından çok etkili oldu. bomboş sokaklarda takılan bebelerin adeta asfaltta surf yapmaları insanı derinden yaralıyor. özellikle de ankara gibi yolu yola benzemeyen, benzese de her daim trafik teröründen muzdarip dangoz bir şehirde yaşıyorsanız. türkiye'de bol miktarda düz alanın bulunduğu eskişehir, konya, antalya, adana** gibi iklim şartlarının uygun ve trafiğin az biraz daha saçma olduğu şehirlerde bu sporu yapabilmek mümkün ve çok keyifli olacaktır.
  http://vimeo.com/12132621
 • http://vimeo.com/24195442
  şu videoyu izledikten sonra hastası olduğum olay.

  (bkz: longboard girls crew)
 • kızlara kesinlikle daha çok yakışandır. hızlı bir şekilde kaptırıp slalom yapması inanılmaz zevklidir fakat "longboard dancing" denen olay hem çok zordur hem de erkeklerde pek de o kadar estetik durmamaktadır. doğum günü hediyesi olarak kendisine aldığım longboardla sevgilim 1 aya kalmadan "walk the plank" ve "manual aka wheelie" olayını çözüp dünyada longboarding girls denen camiaya istanbulu da katmıştır.

  ufak bir örneği için: http://fuckyeahboardgirls.tumblr.com/…ngw8uv1qa5lpn
  edit: foto caddebostanda çekilmiştir.
 • longboard dancing denen olay aşağı yukarı böyle bişeydir: http://www.youtube.com/watch?v=rs0daks3kqi
  ablaya değil olaya konsantre olunuz.
 • istanbul'da bu işi yapmak isteyenlerin bilgi alabilmesi için ve türkiye'de de bu işin yapıldığını dünya'ya gösterebilmek için kız arkadaşımın açtığı bir blog var.

  http://longboardistanbul.tumblr.com/

  şimdilik daha minicik bir blog ama ileride iyi bir bilgi kaynağı olacak öğrenmek isteyenlere.
 • kadıköy x4tune'da satılan hede
 • eylülde longboard turkey grubundan da satışı başlayacak uzuncana kaykay. almayı düşünüyorsanız modelleri gruptan görebilir, kendinize rezerve ettirebilirsiniz. az sayıda gelecekmiş.

  https://www.facebook.com/groups/154733284603993/
 • an itibariyle bulaştığım, önümüzdeki birkaç gün boyunca tecrübe edeceğim aygıt.
  ibretlik bir örneği için;
  http://vimeo.com/1654340
 • en ucuzu ülkemizde 350 tl civarında ki, çok çok çok zor bulunabilen uzun kaykaydır.
  keşke param olsa böhü