• microsoft'un windows xp'den sonra cikartacagi isletim sisteminin kod adi. kernel build'i 5.2.3621 olacakmis.
  • microsoft longhorn xp adiyla piyasaya surulecek olan nt(version 6.0) tabanli bir osun kodadi. (codename: longhorn) $u an itibari ile sadece developerlara evaluation copysinin dagitildigi ve 2003 yili itibari ile de once beta sonra da tam surumunun piyasaya du$ecegi soylenen isletim sistemi ayni zamanda longhorn...
  • mssql üzerine inşa, veritabanı temelli dosya sistemi winfs'i kullanacak, üç boyutlu grafikler ve güçlü animasyonlarla gelecekmiş. heyhat.
  • bugun itibariyla microsoft'un windows 98'den destegini cektigini acıklamasının ardından xp'nin yanındaki ikinci tip isletim sistemi. bunun icin pentium 5 uretilecek herhalde.
  • kurulumu tamamen xp ile aynı. desktopda ufak değişiklikler var.sol tarafta howerdesktekine benzer bir menü mevcut. taskbarı yandaki menüye taşıdığınızda sadece başlat menusunu atıyor. çalışan programları ve quick launchı göremiyorsunuz. arayüz hemen hemen aynı. luna benzeri birkaç theme mevcut. fakat themei değiştirmek istediğinizde under construction uyarısıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. logosuda boğa burcunu anımsatıyor. wallpaperlarda ve sol menüdeki saatte bu logo var. bilgisayarım* içeriği xp dekine benzer. yanlızca harddisk partitionlarının üzerinde doluluk oranını gösteren bir progress bar benzeri bişey mevcut. belgelerim menüsüde değişimden payını almış. xp deki görsellik olayını burada abartmışlar iyice. tabi bununda bir bedeli mevcut.p4 2,4 ve 256 mb ram olan makinede longhorn üzerine office 11 kurulu iken kasılıyor. ayrıca linuxdeki gibi 4 farklı masaüstü seçeneği mevcut. fakat geçişleri linuxdeki kadar hızlı değil. en azından şimdilik.
  • edonkey networkte bulunabilen microsoft $eysi. (bkz: beta)
  • microsoft şirketindeki elemanların edonkey network'üne mldonkey kullanarak bağlanmaları ve programa olan hayranlıkları sonucu onun logo'suna benzer şekilde bir logo yapmaya itmiştir.*
  • gelişmiş grafik ve güvenlik özellikleri olduğu duyurulan işletim sistemi. tabi bu gelişmeler akabinde donanımınızın da kuvvetli olması zorunluluğu gelmekte. ayrıca yeni geliştirilen palladium adlı güvenlik sistemi de longhorna dahil edilmiş.
    (bkz: microsoft palladium)
  • korsan cd satıcılarında bulunabilinen os.
  • betasi daha ¢ikmami$ os. kurulumda beta yazsa da alfadir. bilgigim kadariyla en son 4015 ¢ikmi$tir.
hesabın var mı? giriş yap