• maurice lacroix 1975 çıkışlıdır. longines ise 1832. aralarında 150 yıla yakın bir tarih dilimi olan bu iki markayı birbiriyle kıyaslamak oldukça manasız olmuş.
  • ml eliros ve longines la grande classique serisini birbirine cok benzetiyorum. longines frederique constant inceliginde ve maurice lacroix şıklığında oldugu icin asiri cezbediyor beni. versusa dönersek longines ml'dan tahmini yuzde 50 daha pahalidir. evlatlarini ayiramayan anne gibiyim ikisi söz konusu olunca
  • her iki markaya da sahibim, longines marka tarihi ve bilinirlik açısından maurice’den öndedir. longines rüştünü ispatlamış bir çok saat severin gözdesi konumundadır, ancak maurice’de kolayca çöpe atılacak bir marka değildir. oldukça şık ve güzel saatler üretmektedir. hatta sellita kalibrelere ufak dokunuşlar yaparak saatlerinde kendi in house mekanizmalarını sunmaktadırlar. özellikle masterpiece serisi ml markası için mükemmeldir. son olarak aikon ve ventura serisi beni cezbetmeye.
  • longines gelebileceği yere gelmiştir. maurice ise daha yola yeni başlamasına rağmen çok hızlı ilerlemiştir. iki markadan birine yatırım yapsam bu maurice olurdu
hesabın var mı? giriş yap