şükela:  tümü | bugün
 • efsanelerde isa'nin carmiha gerildigi zamanlarda ya$adigi soylenen centurion.. carmiha gerilmesi sirasinda isa'nin yan tarafindaki yaranin sorumlusu.. aslinda kor oldugu fakat isa'da actigi yaradan gozune kan damlayinca iyile$tigi soylenir.. bu yarayi acan mizraga "lance of longinus" ismi verilmi$tir..

  lan dusundum de mizrkala olmus mu kontrolu kor adama mi verilir. adama nereye saplayacagini gosteren biri de var miymis allah allah hasta mi lan bunlar.

  (bkz: lance of longinus)
  (bkz: dionysius cassius longinus)
 • yanlis mi hatirliyorum ama bu boylede terbiyesiz bir hareket yaptigi icin kiyamet gunune kadar olumsuzlukle cezalandirilmisti galiba yada bir filmde mi vardi bu oyle bir sey iste
 • lancae sanctum'un öğretilerini kabul ettiği vampir. vampirlerin insanlara kötüyü göstermek, iyi kötü dengesini kurmak ve vampirliğini inkar etmemek (insanlarla fazla haşır neşir olmamak), gibi görevleri olduğunu söyler. bishopları diğer vampirlere onun öğretilerini yaymaya uğraşır.
  (bkz: vampire the requiem)
  (bkz: white wolf)
 • 2004 yılı mahsulu ryuhei kitamura tarafından yönetilmiş olan japonya yapımı kısa film.

  yaklaşık kırk (40) dakikalık kitamura şöleni. belirsiz bir zamanda, belirsiz bir mekanda, sanki bir dünya savaşı izlenimi veren belirsiz bir savaş esnasında geçen bir film. filmin tamamı harap olmuş kapanmak üzere olan bir hastahanede geçiyor. film hastahane doktorunun ölümü ile açılıyor. personelden geriye iki koruma ve bir hemşire kalmıştır. onlar da hastahaneyi kapatıp bir sonraki gün gelecek olan helikopter ile mekanı terkedeceklerdir. ama helikopterden önce gelen yabancılar ortamı karıştırmaya yeter. yabancıların yanında çok değerli bir yük vardır: spear of longinus. olaylar gelişir.
 • literary criticism denildiğinde ilk olarak ele alınacak ciddi kaynaklardan biri olan on the sublime incelemesinde, sublimity kavramının oldukça geniş bir açıklamasına, bu kavrama yani "yüceliğe, yüce düşüncelere" ulaşmak için gerekli temel adımlara ve bu bağlamda da söz sanatları dediğimiz kavramlara biraz karmaşık şekilde ama bir hayli derinlemesine değinen yunan eleştirmen. her ne kadar incelemesinin kendisi de sağlam bir kafa yorma ve analiz gerektirse de, şüphesiz ki yüzyıllar öncesinde edebi eleştiri alanında tam bir başucu eseri yaratmıştır.
 • 2004 yapimi japon filmi. atsushi var filmde olm izlenmez mi