şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bazi tromdheim piclerinin zoruna giden gercektir. longyerbyen en has hakiki kuzeydir.

universiteleriyle olsun, kuzey buz denizine olan konumuyla olsun, insaninin el kremi kullanma yuzdesiyle olsun medeniyetin besigidir.

ayrica burada tromso'lu gavatlar da hos karsilanmaz.
  • kutup ayılarına hallenen longyearbyen insanının medeniyet örneği olduğunu gösterme çabası çok ilginç gelmiştir hep. bir ara kutup ayısı sayısı insan sayısına eşitmiş bu şehirde. longyearbyen insanı, gerçekten insan olsa pişirip yerdi balığı.

oslo bize bakmadığı için oppland'da kaçak elektrik kullandığımız doğrudur. longyearbyen kafirleri yüzünden memleket buz kesti, cehennemi yaşıyoruz. adamlar ölmeyi yasaklamış. hayır siz kimsiniz? neymiş efendim çok soğuk olduğu için çürüme gecikiyormuş ondanmış. yarım asırdır mezarlıkları kapalı. longyearbyen'de yaşarsın ama lilyhammer gömer seni. oruç da tutmaz bunlar. gecesi gündüzü belli değil. kutba yakın adamdan hayır gelmez derdi şeyhsson dedem. thor ıslah etsin ne diyeyim.

(bkz: lilyhammer)
  • aha harstad fanboyları damlamış.

yav siz nesiniz ki longyearbyen'i bokluyorsunuz abicim. yok norveç'in en köklü en yaşanılası kasabasıyız. afedersiniz de sizin geçmişiniz 1904'e dayanıyor, türkiye'de sizden köklü futbol takımı var ulan.

trondenes kasabasından ayrılarak 1904'te kendinize "kasaba" demişsiniz. nah kasabasınız arkadaşım. o topraklarda eskiden trondenes'liler yaşıyordu. daha sonra trondenes'le allem edip kallem edip tekrar birleşip bir belediye oluşturdunuz, adına harstad dediniz.

siz böyle kansızsınız.

hayal görmeyi bırakın.
  • flåm varken alayı bok yiyebilir, hiç umursamam. ægir'in doğduğu yerdir flåm! trondheim neymiş? trøndersk trøndersk konuşup ayar etmeyin adamı.

ayrıca kuzeyin incisi hammerfest'i de unutmayın.

hep tromsø'nun yanında oldun derdest,
    parası olana köpekli kızak hep serbest,
    sarı saçına mavi gözüne,
    gurban olurum hammerfest.
  • lofoten bölgesine uğramayan köylü bebelerin söylemidir

(bkz: evet ben de norveç biliyorum)
    (bkz: etkilenenler yeşillendirsin)
  • antin kuntin isimli yerleri söyleyen primci sözlük insanlarına güvenmeyin, norveç aynı bizim memleket gibi istanbul ve diğ /oslo ve diğ şeklinde, dedikleri yerlerde çorum yozgatın iki aurora görmüş yerleri.
  • ufkumu oldukça açan bir tartışmanın sebepğ olduğu iddia. oslo ve bergen haricinde tromsö faciasıylan hatıralarımızda yer edinen norveç şehirlerinden bu kadim şehri es geçmekl kendimi tekrar hesaba çekmeme vesile oldu. bu gibi entelektüel tartışmaların yaşandığı bir sözlük ortamına tekrar kavuşturan rabbıma hamdüsenalaağ olsun...
  • bir bergen değildir
  • anlamaz aurora'yı
    longyearbye çocukları
    çok yaşa trondheim viking ocakları
  • bergen görmemiş yazar beyanıdır.

not: fyllingsdalen spor