şükela:  tümü | bugün
 • taylor swift'in 10 kasımda yayınlanacak olan altıncı stüdyo albümü reputation'dan çıkan ilk single. sosyal müzik platformlarına düşmüş. şarkı, swift'in kanye west ve kim kardashian ile aralarındaki husumete cevap niteliğinde. konuyla ilgili rolling stone yazısı burada

  şarkıyı dinlemek isteyenler için ise spotify linki

  edit: ekleme
 • taylor swift'in yayınlamış olduğu en iyi ikinci lead single.

  problem ise lead single'larının kötü olması. bir albüm şarkıcısı olarak, genellikle lead single'ı albümün en kötü üç şarkısı arasından seçer. o yüzden lead single'ları için en fazla "olmuş şarkı" denebilir, en iyisi denmez. bu sefer lead single stardardın üstünde gibi. albüm nasıl, merak ediyorum.

  şarkı açıkça kanye west'e yazılmış ve lyric videodaki ince ayrıntıda en önemli mesajı vermiş. "nobady trusts me" derken trust silik bir $ ile tamamlanıyor. zira west çifti, geçen yıl ona bu tuzağı kurarken west'in tutmayan albümünü ve kardashian'ın reyting açısından yerleri görmüş programını kurtarmayı amaçlamışlardı. ayrıntısı için (bkz: #70345197)

  "cause she's dead" cümlesi neden sosyal medya hesaplarını temizlediğini açıklıyor.

  klip 27 ağustos'ta vma ödül töreninde yayınlanacakmış.

  edit: düzeltme
 • taylor'ın daha önce yaptığı hiçbir şarkıya benzemediği ilk single'ı. artık resmi olarak regina george'a dönüşmüştür. şimdi kim k reis düşünsün, kanye umrumda bile değil jay-z bile sırt döndü.
 • taylor ablamızın yine kurbanı oynadığı şarkı. hoş kurban bayramı da geliyo gerçi* kısacası berbat ötesi bi şarkı. kim'den bi cevap gelsin şu şarkıya lütfen ajslslaj.
 • britney spears ın toxic şarkısını anımsatan, "dafuq did i just listen to" dedirten, "bu şarkıyı ben yapsam beğenmezsiniz ama taylor swift olunca ooo dersiniz" tepkisini verdiren kötü şarkı. nerde o we never go out of style'lar, i knew you were trouble'lar, nerede bu şarkı.
 • yüz seksen kere dinledikten sonra 5.5/10 verdiğim şarkı.

  taylor swift lead single'ları kötü şarkılardan seçer de red'in lead single'ı we are never ever getting back together, 1989'ın lead single'ı shake it off'tu. şimdi bu iki şarkı nere bu nere... look what you made me do'yu beş farklı şarkıyı birleştirip de yapmışlar gibi.

  tabii yaratılan atmosferle satış grafiğinin çok iyi gideceği aşikar.

  edit: imla
 • şarkının tek güzel yeri verse'leri.
  pre-chorus, özellikle de nakarat, bridge filan bence felaket.
  (bkz: taylor swift/@ug tek)
 • sadece kanye west'e değil katy perry'ye de laflar hazırlayan taylor swift'in yeni şarkısı. popa yöneldiğinden beri dinlenebilir şarkılar yapan kadının, gözler tamamıyla üzerindeyken böyle berbat bir şarkıyla çıkması tuhaf olmuş. şarkının yapısı klasik taylor swift şarkılarına göre değişik olabilir ama hiçbir cazibesi, "dur, bir kere daha dinleyeyim." dedirtecek yanı yok.
  şarkı sözlerinin hangi kısmının hangi olayları ve kişileri ima ettiği hakkında fikir almanız açısından şu şarkı sözü sitesine bakabilirsiniz:
  https://genius.com/…look-what-you-made-me-do-lyrics
 • farklı bir şeyler bekliyordum ne biliyim klişe bir havası var ama kendi tarzından çıkmamış gibi geldi çekici bir yanı yok. yeni bir hal falan değil yani kendini kandırıyo (bkz: taylor swift) ablamız. şarkıyı 5 defa dinleyip kötü olduğuna karar kıldım özellikle nakarat rezil. (bkz: kim kardashian) (bkz: kanye west) 'e diss atıcam derken rezil etmiş şarkıyı . acaba bu tartışma da kim haklı baya merak ediyorum. ı don't trust nobody and nobody trusts me sanırım şarkı da ki güzel olan tek yer.
 • taylor hatunum her zaman en kötü şarkıyı ortama salar ve bekler. kaldı ki her albümünde farklı sound deneyen bir kadın için lwymmd -nakaratı hariç- çok da fena değil. ha benim lead favorim açık ara shake it off ama...
  taylor istesin ciğerimi satarım diye bağırmadan entryi bitireyim.