şükela:  tümü | bugün
 • adolf hitlerin günümüze sığınağının olduğu yere gelmesi(ışınlanması) ve günümüz almanyasının sorunlarını ele alan biraz sağ ile biraz sol ile biraz göçmenlerle dalga geçen garip bir film seyredilebilir.
 • izlerken keyif aldığım ama bence komedi diye sınıflandırılıp geçilmemesi gereken bir film.

  eğlenceli evet ama bence çok daha fazlasını barındırıyor. hitleri oynayan amcam da başarılı ve cidden mimiklerine kadar benziyor. son olarak da tam bir alman yapımı. 8/10
 • olağan dışı bir şekilde dünyaya dönen hitler fikirlerini yeniden yaymaya çalışıyor ve bunun için medyayı muazzam bir biçimde kullanıyor. filmin asıl ilgi çekici yanı insanların hitler propagandalarina tepkilerinin oldukça sıradan ve doğal olması. film bize sanki insanlar olarak nelere meyilli olduğumuzu hatırlatıyor. şöyle diyor, hadi bu hitler meselesi uydurma, peki gerçek dünyadaki hitlerler değil mi şimdi bizleri yönetenler? tepki verilmesi için illa milyonları hayattan koparmalari mi lazım şimdikilerin?
  izlenesi bir film.
 • oyunculukları kötü fakat senaryosu başarılı bir komedi filmi. hitler bir şekilde savaşın son anlarında kendisini yaktırdığı andan 2014 almanyasına ışınlanır ve olaylar gelişir teması işleniyor. içeriğinde bolca eleştiri ve göçmenlere değinilen sahneler barındırıyor. bayıldığı noktada kendisine yardımcı olan gazete büfesinde eline geçen gözcü gazetesine bakıp yoksa bizi türkler mi kurtardı? neden türkçe gazete var diye sorar. başka bir sahnede kuru temizleme dükkanı işleten yaşmaklı bir türk teyze ile karşılaşır. teyzenin bozuk almancasını anlamakta güçlük çeker vs. yine bir çok diğer etnik kökenli göçmene değdirilen sahneler mevcut. yalnız oyuncu seçimi berbat. hem hitlere benzemeyen hemde zebellah gibi iki metre bir abi oynuyor.

  filmin asıl mesajı; hitler alman halkını propaganda ile büyülemedi. herkes bilerek ve isteyerek bu adamı başa geçirdi. bu suçların tek sorumlusu sadece hitler değil halkın kendisidir.

  film çekimi olduğundan habersiz kendisini gören bazı insanların gerçek yorumlarına da yer verilmiş. bazıları gerçekten hala hitler destekçisi ve yaptıklarının sonuna kadar haklı olduğunu savunuyor. bu açıdan izlenesi bir film.
 • son zamanlarda izlediğim en mükemmel filmlerden.

  hitler, aynı zihniyetle kaldığı yerden devam ediyor. günümüz almanya'sı sorunlarını tespit edişi ve çözümleri tam hitler işi.
  halk mühendisliği harika anlatılmış. içsel monologları çok iyi.
  metaforlar muazzam.
  sözcü gazetesini okurken türklerin almanya içlerine kadar yürümüş olmasına karşı ortaya koyduğu bakış açısı, göçmen sorunlarını ele alışı, tükenen alman ırkı, sentez ırklara karşı olan yorumu ve film içinde ki bir çok unsur hitler'in zihninden süzülerek anlatılmış.

  şartlar ne olursa olsun. toplum mühendisliği ve kitleleri peşinden sürükleme olayı aynı masanın bacaklarından sayılır.

  nasıl kazandığını anlatırken tekrar nasıl kazanacağını da ispatlıyor. kimine göre insan zaafı kimine göre güce olan bağımlılık kimine göre de ihtiras denebilir.

  fakat şu var. bir çok dünya lideri gibi hitler'de mezarından kalksa, icraatlerine kaldığı yerden devam eder.
  eğer kişinin ideolojisi gerçekse, yemek programları ile uyutulan bir nesli ayağa kaldırması için bir kaç cümle yeterli. halk aynı, fikir aynı ve kişi aynı.

  mutlaka izleyin.
 • garip olduğu kadar başka diktatör ya da liderlerin de onlarca yılın ardından ülkelerine dönüşü şeklinde seri haline dönüşmesi gerektiğini düşündüğüm bir film.
 • hitler'in gözünden işlenmiş şahane bir toplum eleştirisi. güldürüyor da. izlenebilir.
 • oldukça iyi.
 • başarılı bulduğum, izlenmesi gereken bir film. absürt komedi tadı çok iyi ayarlanmış, hiç de kolay bir iş olduğunu sanmıyorum. özellikle hitler'in kendisi değil de onu karşısında gören halkın verdiği tepkiler oldukça dikkat çekici. sağ kesimin içten içe beslediği ayrıştırmacı, kindar duygular, sol kesimin boşvermiş, işi eğlenceye vuran ciddiyetsiz yönü ve medyanın yozlaşmış yayın politikaları sanki yarın öbür gün başka bi hitler gelir başımıza çökerse, kimse sesini çıkaramayacak mesajını verir gibi..
hesabın var mı? giriş yap