26 entry daha
  • bazı homofobik erkeklerin izlerken yer yer gerildiğini öğrendiğim dizi. hayır, ben mi yanlış diziyi izledim acaba? topu topu otuzar dakikalık sekiz bölümden oluşan bir gerilim dizisi değil de; komedi, drama ağırlıklı bir dizi değil miydi looking? ve içinde her biri son derece naif, sade bir şekilde, abartıdan uzak bir anlatımla hayat bulmuş karakterlerin yer aldığı bir gay dizisi looking.

--- spoiler ---
    her ne kadar başroldeki üç erkek karakterimiz eşit bir şekilde bizlere tanıtılsa da; dizinin öne çıkan karakteri jonathan groff' ın bütün sevimliliği ile hayat verdiği patrick murray. patrick, hayatında hiç uzun süreli ciddi bir ilişki yaşamamış ve sorunun kendisinde olduğunu görmek istemeyen, kısa süreli ilişkilerle zamanını geçiren, sıkıntıya pek gelemeyen bir tip. tabi ilişkilerindeki bu olumsuz özelliklerini sevimliliği, yakışıklılığı ve iyi niyeti ile kapatan bir karakter aynı zamanda.
    olaylar şu şekilde gelişiyor; patrick' in karşısına latin kökenli ghetto' dan fırlayan bir erkek çıkınca işler değişiyor ve karakterimiz artık uzun süreli bir ilişkiye başlama kararı alıyor. bundan sonrasında da her şey ilk başta güzel gitse de; daha ilişkinin en başındaki uncut muhabbeti ile verilen olumsuz sinyal, muska olayı, patrick' in erkek arkadaşını dostları ile tanıştırma faslında yaşanan varoş muhabbeti ve son olarak düğün günündeki tatsızlık ikilinin yollarının ayrılmasına sebep oluyor. sonrasında ise karakterimiz malum, dizinin testesteronu olan russell tovey' in canlandırdığı kevin ile birlikte olarak, bekaretini kaybedip işyeri-patron fantazisine yelken açıyor. tabi bu kaçamak da, patronunun beklenilen 'bundan sonra ne olacağını ben de bilmiyorum' cevabının ardından bir one night macerası olarak sonlanıyor. patrick' imiz bu cevapla birlikte hemen kendine gelmiş fakat artık iş işten geçmişti. tabi patrick' in sevgili adayı rolündeki raúl castillo' nun canlandırdığı richie' nin yaptığı ayrılık konuşması da işin tuzu biberi oldu. her bölümde yer yer gülerek izlediğim dizi, final sahnesi ile son atışı yaparak beni bir hayli duygulandırdı.
    --- spoiler ---

farkındaysanız, amerika' da son on yılda yapılan bir çok yasal düzenleme ile kazanılan haklar sayesinde adamlar artık ağır gay dramaları ile karşımıza çıkmıyor. looking' de işte böyle bir dizi. aynı zamanda yormayan, keyifli ve yer yer kendimizi, ilişkilerimizi sorgulamamızı sağlayan bir dizi. son olarak dizinin eylül ayında başlayacak olan yeni sezonunu iple çeken bünyem, dizi süresinin biraz daha uzun olmasını dilemekte. bekliyoruz efenim.
  • eşcinselliğe fikren yakın olmayan herkesi gerim gerim germesi çok normal olan dizi. gay karakterlerin aşkından çok yatak odasına odaklanıp her türlü aşırı ilişkiyi açıkça gösterdikleri ve normalmiş gibi anlattıkları için sıradan bi insanın ''ne olacak canım'' demesi mümkün değil. the normal heart de gay yapımı ancak bundaki gibi aşırılık yok, insani bir durumla mücadele var. looking'de ise dt sonrası yutan erkek var olanca çıplaklığıyla. ima yok bakın, direk sahnenin kendisi var. aklıma gelince bile ürperdim.
  • gay ilişkiyi anormal olarak gören bazı organizmaların,dizinin temelinde gayet sıradan, insancıl ve doğal olan konuları barındırdığının farkında olmadıklarını bana gösteren dizidir aynı zamanda... bu tip insanlar shameless' i de iğrenç bulurlar. kardeşim aç huzur sokağı mıdır nedir al onu izle. koca dizide bir heteroseksüel karakter varken ve o da oldukça geri plandayken senin neyine gay dizisi izlemek? zaten hali hazırdaki yasalarla, iki yüzlü toplumsal ahlak anlayışınızla modern toplumların elli yıl gerisindesiniz. hazır shameless' ın türk versiyonu çekiliyorken; alır onu izlersin. buraya gelip de böyle nadide, güzelim dizilerin sayfalarına pislemeyin.
40 entry daha
hesabın var mı? giriş yap