şükela:  tümü | bugün
 • loomia; insan deneyimine sunulan akıllı ürünler ve veri servislerinde farklılık yaratan ve dünyada benzeri olmayan bir projedir. sistemdeki şirketlerle birlikte tüketicilere de fayda sağlayan ve onları birbirine bağlayan bir mekanizmadan oluşur. kişilere veri yönetimi konusunda seçme özgürlüğü tanıyan teknoloji, blok zincir teknolojisi ile en güncel yenilikleri akıllı ürünlerde harmanlar.

  loomia tile nedir?

  kıyafetlerin içerisine gömülebilen yumuşak ve esnek bir devre olan loomıa elektronik katmanı (lel) ile çalışır. cihaz; giysileri kimlik tespiti sayesinde veri toplama uygulamalarına uyarlar.

  lel; farklı kumaş dokularıyla mükemmel uyum sağlayan ve yıkanıp, dikilebilen ince yapılı malzemelerdir. (rohs) standardıyla uyumlu ürünler, osha ve ıso 9001 onaylı tesislerde üretilir. malzemeler; ticari, endüstriyel giyim, otomotiv ve ev ekipmanları gibi farklı amaçlarda kullanılabilir. markalar, değişen modayı ve ürün işlevselliğini en iyi şekilde uyumlayarak bütünleştirir.

  kişisel verileri doğru kaynaklara dönüştüren sistem

  günümüzde veri toplama, bireylerin isteğiyle etik bir şekilde gerçekleştirilebilir. buna karşın kişilerin izni olmadan veri kaynaklarına ulaşım sağlanabilir; hatta kötü amaçlar için de kullanılabilir. loomıa, kişisel verilerin toplanması ve saklanması konularına çözüm geliştirir ve verilerin kullanıcılar tarafından yönetilmesine olanak sağlar. veriler, kişilerin tercihlerine göre değişerek piyasada yer bulur ve istenilen şartlarda paylaşılarak satılır.

  loomia tile ile kullanıcılar verilerini, blok zincir teknolojisi kapsamındaki uygulamaya aktarır ve bu doğrultuda şirketler pazar araştırması amacıyla verileri kullanılır. uygulama tamamen sunucusuzdur ve güvenlik ve veri bütünlüğü için blok-zincir (blockchain) kullanılır. ek olarak loomia, kişilerin fiziksel kimliğini, çevrimiçi profillerini ve katıldığı etkinlikleri dijital kimliğiyle ilişkilendirir. kişilerin kimliğini doğrulamak ve ödemeleri güvenli bir şekilde yapmasını sağlamak için, geliştirilmiş teknolojiyle uygulamada manuel etkileşim sağlanır.

  loomia nasıl çalışır?

  kullanıcılar; kullanım yerleri, çevre özellikleri, vücut ısıları ve hareketlerine göre veri toplayan loomia özelliğindeki kıyafetleri giyer. gün içerisinde konum ve diğer bilgilerce depolanan bilgiler, gece boyunca şarj yoluyla loomia tile cihazına taşınır. kişiler, tale platformu ile kişisel verilerini pazar araştırması için ya da farklı misyonu olan şirketlere satabilir ve karşılığında tıle jetonları alabilir. dijital para birimlerine dönüştürülebilen tıle jetonları, loomıa platformunda ticari amaçla kullanılabilir.

  daha fazla şey öğrenmek istiyorum

  website: https://loomia.com/
  whitepaper: https://github.com/…ob/master/loomia_whitepaper.pdf