aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alevi dusmani bir yazar. ayrica kendisi kadinlarin acik giyinerek zaten abazalik seviyesi yuksek erkekleri azdirdigini soylemis. yeni sakirdimize merhabalar diyin.
 • bir yazar. kendisine bu lakabi vermeyi uygun goruyorum:
  (bkz: ebu cehil)
 • bir yazar. entrylerine bakılırsa joffrey baratheonkadar bile değeri yoktur. entry ve nick uyumu sıfırdır.
 • emek sineması binası ile amiga'ları, 386 dx'leri, commodore 64'leri karşılaştırıp yıkılmasının bir mahsuru olmadığını gören yazar.

  ayrıca emek sinemasının "mimari olarak bir değeri olmadığı" iddasını atan yazar. bu mimarlık konusunda engin bilgilerini öğrenmek isteyen nice mimar ve mühendis insanlar var.

  (bkz: #33292639)
 • yeni nesil bir troll.
 • badem biyikli troll.

  (bkz: #33882130)
 • trollün onde gidenidir. yazilmis daha once ama ben de yazmasam icimde kalacakti.
 • desteksiz sallayan troll. yalan sıkıcaksan, trollük yapıcaksan beyin gerekiyor kanka, o da sende pek yok.
  (bkz: #34258005)
 • beyin yerine muhtelif fonksiyonlarını sadece kıçıyla gerçekleştiren yazarımsı, insanımsı.
 • kendisi hakkında yazılan bazı "zarar verici nitelikte dezenformasyon"ların aslını ortaya çıkaralım.

  ifade edilene göre, bir başka yazara, kendi gözleriyle gördüğü küçük yaşta bir kızın evlendirilmesi olayına neden müdahil olmadığını, en azından neden polise haber vermediğini öğrenmeye çalışmıştır.

  sonradan ortaya çıkmıştır ki, bu kızın yaşını nüfus cüzdanında büyütmüşler, ilgili evlilik kağıt üstünde yasal. kız resmi olarak şikayet etmemiş, aile etmemiş, bununla karşılaşan yazar bile biraz erkeklik gösterip kıza destek çıkmaya maçası sıkmamış.

  peki bu yazar bireysel olarak bazı olgulardan (töre terörü, aşiretler) korkarak gerçekleştiremediği engel olma eylemini kimin yapmasını beklemektedir? neyin mesajını vermeye çalışmaktadır?

  burada devlet ne yapabilir? nüfus cüzdanı belli, kemik testi yapması için kızın ya da ailenin ya da bir ihbarın bulunması gerek. kimse ihbara yeltenmiyor. şimdi devlet her şey yasal görünürken müfettiş yollatıp milletin evliliğine salça mı olsun her seferinde?

  kimin eleştirilmesi gerektiği ortada. devlet kanunlara, yasalara göre hareket eder. bunun dışarısına çıktığında olay diktatörlüğe varır zaten. onun için bu ülkede yasaların uygulanması gerektiği zaman biz vatandaşlara da sorumluluk almak düşüyor. alamıyorsak da önce kendimizden, sonra bu işi yasal prosedürüne uyduranlardan eleştirmeye başlamalıyız. devletten kanunsuz şekilde elalemin yaptığı evliliğe salça olmasını beklersek devleti bir daha asla kanun nizamı içerisinde hareket ettiremeyiz, sonuçları daha büyük felaketler olarak bize yansır.

  tavrımızı net olarak ortaya koyalım: metro'da öpüşenlere müdahele eden devletin, bu kız çocuğunun evliliğine de mi müdahil olmasını istiyoruz? yoksa her ikisine de müdahil olmasın mı istiyoruz belli değil. niyet okumak istemiyordum lakin buna kapı aralandı; bazı yazarların derdi düzenli işleyen vicdani bir devlet modeli belirlemek değil zira. onların derdi kendileriyle karşıt görüşlere sahip olduğunu düşündükleri kişilerin devleti yönetiyor olmasıyla. kendi zihniyetlerinde insanlar başta olsaydı tutumları "devlet de ne yapsın ama, her şeye de yetişemez ki" minvalinde olacaktı muhtemelen.

  onun için, bir insan tavrını net tutmalı. metro'dakine müdahil olmayan devlet istiyorsak, doğu'da genç yaşta evlendirilen kızların özgürlüğü için çabalıyorsak, akla yatkın ve herşeyden önce devleti sınırlarından çıkarmayacak, vicdani ve işler çözümler üretmeliyiz.

  öyle devlet önüne gelene kemik testi yapsın gibi fantastik beyanatlarda bulunmak, "devlet bizö bahsin" mantığıyla eleştiri yapmak; bu işten açıkça nemalanmak ve ekmek yemektir. bu da her şeyden önce o kızlara hakaret ve küfürdür.