şükela:  tümü | bugün
  • başlığın ''öksüz kalma'' ihtimaline rağmen yazıyorum.

başta,
    sözlük insanlara bir şey öğretmez, sözlükten insanların nasıl, niçin düşündüğünü öğrenirsiniz. şahsın bir ''akp'' li olarak -sözlükte- merkezden konuşması türkiye için bir avantaj değil midir? tam da ''öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya ''ile büyüyenlerin, ne olursa olsun, hiçbir zaman kendilerini ''merkezde, esas'' saymadıkları bir travmanın ceremesini çekiyorken...

ortada,
    teklifi yapılan ''uçurma'' deve kuşunun kör olanıdır. hiçbir yapısal niteliği olmayan bir tekliftir. top benim, oynatmıyorum benmerkezciliğinden kurtulun. teklif bu kadar absürd olunca adamın (haliyle) savunmasıda o kadar absürd oluyor. bay lord eddard stark, özne siz iken karşının tutarlılığını sorgulamak sizi değil, teklif makamını özneleştiriyor. (tavsiye: topu taca atmayın ve yazılarınızın esasını savunun.siz bunu şaçmalık görseniz bile)

sonda,
    ithamlar, tanımların yerine geçmesin.kimse ''yanlışa'' höşgörü göstermesin, tamam, ama herkes -başkasının doğru bildiği yanlışa- tahammül etsin, diye düşünüyorum.

yani bırak uçurmayı, uçurulsun talebi abestir, yanlıştır.

not: imla sonra
  • game of thrones'da desteklediğim kampanya.

(bkz: winterfell'den yola çıktı yiğitler)
  • bahsi geçen yazarın uçurulmasın isteyenler kendilerini solcu olarak görenler.

solculuk muhalif fikirlere tahammülü gerektirir. insanların fikirlerini özgürce söylemesini gerektirir.

öyle yılda bir deniz gezmiş fotoları paylaşarak solcu olunmaz. sadece benim gibi düşünenlere düşünce özgürlüğü olsun demek olmaz.

o uçurulsun bu uçurulsun (hepsi de akp'li uçurulması istenenlerin) diyerek demokratik olamazsınız.

adam yazıyor, beğenmiyorsan susturmaya çalışmak yerine karşıt fikir üretirsin. cevap verirsin. diğer türlüsü faşizmdir.
  • okula gönderilip tahsil yapması içinse sonuna dek desteklediğim kampanyadır. belki o zaman muhalifi olmaya değecek fikirler üretebilir.
  • lannister'larin katilmayacagi kampanya.
  • istediğim standartlara sahipse desteklerim.

işim gücüm tek derdim menfaat amk.
  • bana göre olay görüslerine katilmadigim birinin sirf bu nedenle sözlükten ucurulmak istenmesi degil. benim icin olay provokatif basliklarla insanlari taraflastirmaya calisan bir insanin ucurulmak istenmesidir. bu tür insanlar actiklari baslik altinda tartisan insanlar gördükce tatmin olurlar. yine ortaligi birbirine kattip diyip keh keh gülerler. amac kendi düsüncelerini ifade etmek degildir. amac bir sekilde kutuplasmayi saglamak, ortaligi birbirine katmaktir. kendini ifa etmek icin yazmaz bu kisiler, ilgi cekmek icin yazarlar.

bu nedenler ucurulma nedeni sayilir mi bilmem. zaten ucurulsun ucurulmasin diye acilan kampanyalarin ikisine de katilmiyorum. ama sahsin actigi basliklarin ben de yarattigi izlenim yukarida ifade ettigim gibidir.

edit: mesela adam gitmis (bkz: başörtülü kadınların sürekli hakarete uğramaları) bu basligi acmis. demis ki: "toplumda sistematik olarak halen devam eden olay. son örneği kılıçdaroğlu'nun başörtülü bakana birilerinin altına yattığını ima etmesi oldu." sanki kilicdaroglu o sözü sirf bakan basörtülü oldugu icin söylemis gibi göstermeye calisiyor. buna inandigi icin, bu kanida oldugu icin yazmiyor bunu. amac sadece provokasyon.