şükela:  tümü | bugün
  • vardır böyle bir şey.

furkan bölükbaşı ya da lord eddard stark başlıkları açıldığında ya da var olan başlıklarda yapılan eylemdir. ne olursa olsun sadece bir insan görüşlerini dile getiriyor diye küfredilmemesi gerekiyor. bunu yapan tayfa ise genelde kendini aydın diye tanımlar ve cumhuriyetin sahipçisi olarak ilan eder.

ifade özgürlüğü anayasal bir haktır, avrupa yalakaları için de söyleyim, avrupa insan hakları sözleşmesinde en çok yer verilen ve korunan haklardan biridir. bakın çok ilginçtir ki cumhuriyetin temelleri, bayrağın şekli ve rengi, marşı, başkenti yazılı olan ve bunları koruyan anayasa, ifade özgürlüğünü de korumuştur. anayasaya saygısı olmayan insanların, cumhuriyete, bayrağa, milli değerlere olan saygısı da şüpheli hale gelmektedir. bu hem dolaylı hem doğrudan bir şekilde vuku bulmaktadır: birincisi bir birine saygı duymayıp, sırf görüşlerini dile getiriyor diye aşağılamak hareket etmek, bu kişinin değerlerine küfretmek; bu görüşe sahip ve bu değerleri muhafaza eden diğer insanlara da küfretmek demektir. furkan bölükbaşı’nın sadece temsili bir görüntüsü vardır. furkan’a küfredenler, furkan’ı hedef alarak yıllardır içinde biriktirdikleri kini, öfkeyi nefreti kusarak, “çomar” diye aşağıladıkları, adalet ve kalkınma partisi’ne, ona destek verenlere ve belki genel olarak içinden kopup geldikleri anadolu halkına küfretmektedirler.

ikincisi, herhangi bir hakarette bulunmayan, görüşlerini her zaman dayanaklı bir şekilde, kaynak göstererek ifade eden furkan bölükbaşı’na küfürlerle tepki verip, herhangi savunacak bir düşüncesi olmayan, bunlara cevap veremeyen kesimin kendisi, yıllardır aşağıladıkları, küçümsedikleri, beğenmedikleri çomar konumuna düşmektedirler. aslında bu hakaretler bir yerde kendilerine dönmektedir, çünkü onlar kendilerinin çomar olduğunu farketmemekle birlikte, algılarında oluşturdukları, küfrettikleri grup kendi grubu olmakta, kendi kendilerine küfretmektedir. işte bunu farkedemedikleri için ise çomarlardan daha aşağıdadırlar.

iş bu entry sadece linç kampanyasına destek veren, beyni pislik ve hakaretlerle dolu olan kişiler için geçerlidir. saygılı bir şekilde tartışmayı bilen, her insanın ifade özgürlüğü olduğunu bilip buna saygı duyan insanları kapsamamaktadır.
  • atatürk'e küfür edip cezasız kalmakla eşdeğer durumdur.

çokta şey etmemek lazım...
  • ifade özgürlüğü adı altında atatürk’e söven adamın anasına, yine ifade özgürlüğü adı altında sövülür. kimsenin de bundan gocunmaması gerekir.

tanım: atatürk düşmanının ek hesabıyla oluşturulmuş başlık.
  • eddart sen misin?

oh be sonunda ben de yaptim.
  • başlık sahibi furkan'dan kaç para alıyor merak ettim. hani kalemini satmak kaç para onu öğrenmek istiyorum? sırf gülüp dalga geçmek için engellemiyorum bu şahsı, çırpınmaları hoşuma gidiyor.
    furkan büyük adam, o bir akademisyen! onun böyle başlıklara ihtiyacı yok. küfür edenleri şikayet edeceğini söylüyordu zaten. gitsin şikayet etsin sana ne oluyor? şikayet etti de sonuç çıkmadı mı yoksa? dur hele bi soluklan yeğenim küfür ettiğinin ertesi günü hapse girmesini mi bekliyorsun sen de.
    bi daha ifade özgürlüğü dediğinde ağzına kürekle vururlar umarım. ifade özgürlüğüymüş!