şükela:  tümü | bugün
  • diablo 2 icin cok ba$arili bir expansion olmasina ragmen, high level hell paladin'lere on ek olarak mean motherfucking servant of god onekinin eksik olmasi ile hayal kirikligina ugratmi$tir. tyrael cay koyarken, mephisto terlikleri getirir, diablo gazeteyi alir, baal de sirtina masaj yaparken allah gibi paladin'e hala mortal muamelesi yapan blizzard muessesesini sozluk huzurunda eshefle kiniyorum sevgili dostlar.
  • 1.11 versiyonunun "düzeltmeler/eklemeler" bölümünde şöyle bir yazı var: "hell'de oynarken fukara kalmak istemiyorsanız savaşın ortasında hızlı bir save&exit yapmaya her zaman hazır olun, yaratıkları gömçürdü mü havada takla attıracak şekilde değiştirdik"

fazla söze lüzum görmüyorum.
  • diablo 3ün çıkacağı haberini aldığımız şu günlerde bileğe felç gelmemesi için pratik yapmak isterken, oyun cdsini bulamayıp deli olmama neden olan oyundur..

tamam eşeklik bende böyle bir hazineyi kaybettiğim için. oyunu 9 dükkanda da bulamamam ayrı bir hadise lakin şu fakiri bi sevindirenin 40 yıl kölesi olacam

(bkz: yuh amma salladım lan)

edit: demcan beye buradan teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim..

bekle beni diablo..
  • hobim bu benim. siler siler yeniden yüklerim. diablo iii geldi, geliyor, köprü trafiğinde diye diye seneyi 2012 ettik ama lod her zaman yanımda. dün akşam 11 gibi yükledim yine. bir kaç dakika evvel de save and exit yaptım. işe gidicem, hava kıyamet gibi bense gözümü bile kırpmadım.

gerçi pişman da değilim all paladin skills +2 veren 2 tane item buldum. conviction aldı başını yürüdü. immune to falan dinlemiyorum. zaten şu paladine verdiğim emeği öz evladıma verirmiyim bilmiyorum.

..peeeey, yaş olmuş kaç hala item arıyorum baal, mephisto peşinde. diablo iii çıkarsa işi bırakırım ben, şüphem yok.
  • bu ek paketin 5 şarkılık soundtrack albümünde bulunan ve kahramanımızın harrogath kalesinde zaman geçirdiği süreler içerisinde çalan fortress ve ancients isimli matt uelmen eserlerini aradan geçen yaklaşık 9 senelik süreden beri dinlemekten hala bıkamadım, bıkacak gibi de gözükmüyorum. oyunu belli bir süre oynamış olanlar bu parçaların bir yandan ihtişamı ve gururu, diğer yandan da karşı konulamaz yalnızlığı hissettiren nağmeleriyle harrogath'taki umutsuzluk ve çaresizlik atmosferini ne kadar iyi yansıttıklarını rahatlıkla hatırlayacaklardır.
  • oldukça etkileyici açılış introsunda şu dialoğumsu geçer:

barbar: - baal...*
    baal! the gates of sescheron have sealed for eons beyond rememberance and you shall not breach them now! remove your foul demons from our lands! we stand on the side of light. you shall not be allowed to reach mount arreat and that which you seek will not be yours!

baal: - enough!!! enough..enough..enough... **
    i shall take your position into consideration...*

barbar: -löpçük!!!-

baal: -well..it seems your terms are not acceptable.

(bu arada, açılış introsu konusundan alakasız da olsa;nightmare zorluk seviyesinde,baal kesildiği vakit karşılaşılmış biraz talihli bir vakanın screenshotını paylaşmak isterim:

http://img218.imageshack.us/…9/screenshot0011xe.jpg ***)
  • 1.10 versiyonunda felek sasirtan bir oyun olmus. uzun zaman sonra en bi delikanli karakterinizle oyuna giriyorsunuz, boyle kol gibi barbar, bi elinde silence bi elinde doombringer, sonra noluyo, izbenin biri gelip bi tokat atiyo; press esc to continue. adami necromancer a donduren bir versiyon. hatta olayi daha iyi anlamak icin (bkz: #1653886). 90+ barbarian ile bile hell de oldukca zorlanilacagini tahmin ediyorum. bu versiyon icin en rahati amazon, sorceress ve necromancer gibi gorunuyor.
  • birkac gün önce multiplayer sevdasiyla kurup bir iki level gectikten sonra biraktigim oyundur.lakin can sikintisiyla ve bu barbarin olayi nedirle bir defa daha baslayip gene müptelasi oldugum silsiledir.cift el balta kullanimi,kosabilme özelligi,röaah tadi cigligiyla etrafta adam birakmama hedesiyle gönlüme taht kurdu bu barbarazor.necromancer veya sorceressla oynamaya alismis bünyede adeta celigin babar kenan devinimli lezzetini tattirdi ki evlere senlik.orijinal cd-keyimin marjinal anlamda kullanilmasiyla battle.net girisimin engellenmesi tekrar yeni bir cd alsam mi acaba sorularini kafada döndürmedi de degil.ne doom 3 ne farcry ne de baska bir halt asla veremeyecek diablo nun verdigi tadi.ve hayvan sistemler yapip aa,fsa,fps vs vs kasmadan 800*600 de adama oyun oynattirmasi da ne kadar kaliteli oldugunu ve gecen senelere ragmen hala bir numara oldugunu göstermektedir.half life ile beraber gönül terazisinde esit kulp ve agirlikltaki tepmeleriyle leziz yerlerini korumaktadir ve kanimca da uzun süre koruyacaktir lord of destruction dan dayablo.
  • hell zorluk seviyesinde yok ona immune yok buna immune yaratıklar arasından sıyrılıp gelen "immune to cold immune to lightning magical resistance spectral hit extra fast" karakteri görüp cold lightning gelişip o ana kadar zerre zorlanmayan oratalığı dağıtan sorceressınızla aman abi yaman abi birine bakıp çıkıcam abi demek zorunda kaldığınız ve bu tür karakterleri yalnız başınıza öldürme imkanınızın olmadığı yanından geçip gitmek zorunda olup içinizde delikanlılığa bok sürdürmüş olmanın verdiği ukteyle oyuna devam etmek zorunda kaldığınız oyun. ve hatta geçip gitme şansınız olmayan bir alanda ise save and exit yolları taştan sen çıkardın beni baştan deyip bi dahaki sefere karşılamamayı umduğunuz pozisyonlar içerir...
    ahh ah şeytan diyor ki kalan 28 skill pointi fire a ver kafan rahat olsun, nasılsa şimdilik lvl 24 ileride lvl 28 olma adayı frozen orb ve thunderstorm bize yeter, yok yok uyma sen, cold lightning e devam...
    saygılar, lvl 75 cold-lightning (frozen orb-thunder storm) champion hede
  • (bkz: kirov airship)