şükela:  tümü | bugün
 • kozmetik deneylerinin sadece hayvanlar ya da insanlar üzerinde yapılabildiğini sanan, laboratuvar ortamında özel tekniklerle canlı olmadan yapılabildiğini bilmeyenlerin kullanmakta beis görmediği marka. az bir araştır oku, elinin altında internet var. hayvan deneyi yapmayan markalar nasıl bu işi beceriyor diye bir düşün, biraz mantık yürüt. önyargı ve genelleme ne güzel şeydir. önce oku, araştır, sonra gel.

  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
 • kendini her şeyin üstünde tutan, ben güzel görünecem diye tavşanların gözü çıksın umrumda değil mantalitesinde olan ve bi de 10 liralık fondoten kullanabilen alım gücü düşük insanları aşağılayanların tercih ettiği marka imiş.

  hayvan deneyi yapmayan firmalar ne yapıyor diye merak etmeden yorumda bulunmak ilginç gerçekten. eğer ucuz ürünlerin hayvan deneyi yapmadığı sanılıyorsa büyük yanılgı! hayvan deneyi yapmamak ayrı bir külfet olduğundan bilinen büyük firmaların tercih ettiği bir şey.
 • (maalesef) bir ara fondotenini kullandim, uc senedir de kullanmakta oldugum kirmiz ruj da kendilerine ait. epeyce iyi urunleri var, pudrasini da az kullandigimdan be$ senedir filan kullaniyorum sanirim. gel gor ki her surdugumde icim ciz ediyor. yeni urununu almak istemiyorum. zira hayvanlar uzerinde test yapan fimalar arasinda en onde at ko$turuyor. geri adim atmak gibi bir hevesi bile yok. bir de utanmadan "cunku ben buna degerim" diyor filan, tav$anlara i$kenceye degiyormu$ benim rujum, oyle bir $eyler.

  velhasil iyi makyaj malzemesi yapmalarinin sebebi hayvanlari kör etmeleri, ciltlerine asit surmeleri. oyle oyle mukemmelle$iyor o formuller. du$unun bakalim siz buna deger miymi$siniz.
 • bugün itibariyle, hayvanlar üzerinde test edilmiş içeriklerle üretilmiş tüm kozmetiklerin avrupa birliği içerisinde satışını (ister avrupa'da üretilmiş, ister dışarıdan ithal edilmiş olsun) yasaklayan karara yönelik olarak "karara saygı duyarım, uyarım" demiş olan kozmetik devi. kendi altında 27 marka barındırdığına göre, dünyanın pazar payı açısından ilk şirketi olduğuna göre, bu tüm dünya için güzel bir haber, fark yaratacak bir değişim. umarım ki, hayvanlar üzerinde test etmek yerine geliştirilen diğer test etme tekniklerini sadece avrupa içi için değil, tüm dünya için kullansınlar.

  "even before the new rule was officially announced, the cosmetics company l’oréal, which is based in france, said it would respect the ban and “no longer sell in europe any finished product with an ingredient that was tested on animals” after monday."

  http://www.nytimes.com/…ested-ingredients.html?_r=0

  tabii devletler de eşşek başılık etmeyip, bu konuda avrupa birliği'ni örnek alan düzenlemeler geliştirirlerse çok iyi olur çok da iyi güzel olur. afferin l'oréal!
 • ben ki fondöten kullanmayan bir insanım, cildi örtmesi olsun, renk tonunu değiştirmesi olsun, hiç sevmem. dior, chanel, ysl farketmez, sevemiyorum. pudra kullanıyorum onun yerine. neyse entrinin konusu benim makyaj sırlarım değil. geçen gün bir mağazadan yaptığım alışverişe l'oreal infallible fondötenin deneme boyunu hediye etmişler, poşete atmışlar.

  eleştirilerim kadar beğenilerimi de yazmalıyım, aman allahım çok beğendim. fotoğraf çektirmem gereken bir ortama giderken bir deneyim ne olucak diye azıcık sürdüm, sanki pudra sürmüşüm gibi kadifemsi, ama renkli nemlendirici sürmüşüm gibi de dewy` :çiğ damlaları düşmüş gibi` bir görüntü, üstelik benim kadar huylu bir insanda bile sıfır rahatsızlık hissi. kesinlikle 10/10. ben feci üşengecim, pek ihtiyaç da hissetmiyorum ama nur yüzlü olmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.
 • saç kremleri aşmıştır. ürünleri o kadar kalitelidir ki kremi uzun ve karışmış saçları van ın bahçesaray ilçesinin yollarını kışın açan kar temizleme cihazı gibi açar.
 • hayvan deneyi yapan markadır dediğimizde kimse sallamadı. gelsin maskaralar, gitsin saç boyaları... noldu şimdi, hayret. şimdi mi aklınıza geldi bu firmanın ne kadar acımasız olduğu?
 • 90'lı yıllardaki tv reklamlarında kullandıkları sloganı; '' evet biraz pahalı ama ben buna değerim '' olan kozmetik firması
 • en ünlü hayvan deneycisi.
 • yıllarca hayvanlara eziyet eden firma.