şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gece itibariyle vivid-redhair olanını denediğim geçici saç boyası sınıfında yer alan bir boya. görüşlerimi paylaşmak isterim:

  karar veriş: saçlarınızın rengine (açıklık-koyuluk) göre hangi boyanın sizde nasıl duracağını iyi ölçüp tartmanız gerekiyor. burası biraz riskli. benim saçlarım koyuya yakın bir kahverengi olduğu için belli olmaması riskini göze alarak giriştim bu işe. bir de alırken kutuların üstündekileri dikkatlice okuyup öyle karar verin derim.

  uygulama: paketin içindeki uygulama talimatlarında saçınızın ne kadarına uygulamak istiyorsanız sizi ona göre yönlendiriyor. paketteki işlemlere harfiyen uymanızı öneririm.
  eldiveni, su durulanana kadar çıkarmamanız konusunda bir uyarı var ve mümkünse daha kalın bir eldiven giymenizi öneririm. bileklerinize lastik geçirip o kısmı sıkılaştırın hatta, o derece. normal boya yaparken sağa sola bulaştırmamaya bir kat dikkat ediyorsanız bunda iki üç kat dikkat edin. öyle ki, durularken fayansın derz dolgusu bile pesbembe oldu. girdi mi çıkmayan cinsten.
  ben saçımın alt ve içte kalan kısmına denedim ne çıkacağını bilmediğimden.

  sonuç: saç rengi açılmadan olduğu gibi uygulanan bir boya için beklentimin çok üzerinde oldu. dediğim gibi saçlarım koyu olduğu için mürdüm gibi bir renk elde ettim ve tamamını boyamadığım için pişman oldum. bu kadar belirgin ve güzel bir sonuç alacağımı ben de düşünmemiştim. ama aktıkça rengi daha aykırı olacak muhtemelen. sorularınız için çekinmeden yeşillendirebilirsiniz.

  edit: aradan yaklaşık 2.5 ay geçti ama hala belli belirsiz bir renk var saçımda. geçici olsun ama öyle hemencecik de akıp gitmesin isteyenler için mantıklı. ancak, saçlarımı öyle bir döktü ki tekrar kullanmayı kesinlikle düşünmüyorum.
 • bi kaç hafta önce kumral saçlarıma blue-black denediğim ama baya baya koyu siyah elde ettiğim seri. işte gündüz vakti güneş 35 derece açıyla geliyorsa ve üstümde mavi bişeler varsa "aa saçında mavi mi var senin" diyorlar. artık o kadar da mavisi kalmadı sanırım.
  ama boya yoğunluğu kapatıcılığı çok iyi. ortamı mundar etmemek için dexter misali muşambalayın her yeri

  bu serinin sprey geçici boyaları hakkında yeşillendirilmeye ihtiyacım var. başka bir markanın geçici spreyini kullanmıştım, ama kokusu ve pudralı hali ciğerlerimi yakmıştı. zaten astım var kullanamadım bi daha. bu da öyle bir şey mi merak içindeyim.
 • futbolcu ismi sandığım beşiktaşın yeni transferidir kesin diye başlığa girmemle şok olduğum saç boyasıymış.
 • ''paint'' versiyonu sadece watson mağazalarında bulunan boya çeşidi.. geçici olarak kullanılan boyalarını kullanmadım ama kalıcı boyasını beğendim.. içinden bir de profesyonel sayılabilecek bir saç boyama fırçası çıkıyor..ben ''ronze'' olanını kullandım, umduğumdan daha koyu bir kırmızı çıktı sadece, bunun dışında güzel bir boya.
 • tek kelimeyle "ba-yıl-dım!"

  https://hizliresim.com/r2kb2n
 • http://www.loreal-paris.co.uk/…lour/brand/colorista

  dört çeşit ürün var bu seride, 1 günlük sprey, yarı kalıcı washout, kalıcı paint, bi de balyaj/ombre/renk açma effects.

  her yere bulaşan sprey saçmalığı haricinde en güzel ve denenesi renkler tabii ki washoutta. bence aynı renkleri kalıcı da çıkarmaları lazımdı. şu anki kalıcı renk paleti biyaz bayık.
 • bu serinin balayage ürünü var ya hani, işte gözden çıkarabileceğiniz saçlarınız yoksa onu kullanmayın. yazın oluşan doğal gölgelere bayıldığım için bir de bunu boyayla denemek istedim, uygulanabilir görünüyordu, aldım. saçın rengini çok hızlı değiştiren, yapısını bozan bir ürün. üzerine saçlarımı iki kez kendi rengine boyatmak zorunda kaldım, çok yıprattığı için eski hâline gelmesi zaman aldı saçlarımın. (hindistan cevizi yağı, tanrı seni korusun ve kutsasın.) ve yalnızca, sekiz dakika kaldı bu zımbırtı saçlarımda, daha üç tutama sürüvermişken hızlı renk değişimini fark edip hemen yıkadık. koyu kahve saçlarımda sarıyla bakır arası çirkin tutamlar vardı, kutuda yazanla ilgisi yoktu, yarım saat bekletsem little women faciası yaşayabilirdim ve saç tutamlarım elimde kalabilirdi. yumuşaklık, buklelerim artık yoktu, sert ve uçları mahvolmuş saçlar vardı. ortaya çıkan sonuca balyaj diyemezsiniz, sen kendine ne yaptın dersiniz. öyle işte, dikkatli olun cidden, fazla güçlü bir ürün.
 • kahverengi saçlarıma mavisinden kullandım, çok güzel bir mavi oldu. pembesini de en kısa zamanda deneyeceğim.

  otuzumdan önce beni renkli saç hayalime kavuşturduğu için kendisine teşekkürü bir borç bilirim; ancak çevrem, üzerimde bağımlılık yapmasından korkuyor.
 • saçını boyatmak ve türlü türlü işlemlere sokmak istemeyen, saçında renk isteyenler için harika düşünülmüş loreal ürünü.
  washout olanlarından denedim, spreyi denemedim fakat sıcak bakmıyorum açıkçası. pastel tonları beklenen etkiyi vermiyor, en azından pink olanı. doğal sarışınlığınıza güveniyorsanız bile, o pembe tutmuyor arkadaşlar, benim geçici bir boya için zaten doğal renginde kullandığım saçlarımı açmak gibi bir niyetim bulunmadığından, pastel serisinden vazgeçip vivid serisine yöneldim. turkuaz olanını denedim, sonuç gayet güzel. boyanın bir özelliğide saça maske etkisi yapıyor olması, serinin diğer ürünlerini denedikçe editlerim burayı.
  evet ekşide dünyayı kurtarıyoruz ve kızların renkli saçlara ihtiyacı var.
 • saçlarım açık kahverengi. washout serisinden önce ındigo rengini denedim, tutmadı. saçta en ufak bir renk değişimi olmamıştı. hadi dedim o biraz daha sarılar için. bugün burgundy rengini denedim. özellikle baktım kahverengi saçta görünür bir renk olsun diye. talimatları harfiyen gerçekleştirdim ve.... yine tık yok. yani şöyle bordumsu kırmızımsı bir gölge bile yok. senelerdir renkli saç hasretiyle kıvranan, salak saçma sprey boyalarla tişörtlerimi boyamak istemeyen benim için son bir umut kapısıydın be l'oreal, niçin böyle oldu. ben mi beceremiyorum, saçım mı tutmuyor, boya mı dandik anlamadım.