şükela:  tümü | bugün
 • l'oreal firmasının düzenlediği bir sanal strateji oyunu..
  http://www.e-strat.loreal.com/
 • loreal'in onderliginde duzenlenen "ultimate business game".

  asli icin: (bkz: e strat)
 • e-strat, anladigim kadariyla, bir cok firmanin duzenleyebildigi bir$ey. $u an, "loreal e-strat challenge 4" devam etmekte. sponsorlar "strat-x" ki sanirim e-strat bu firmanin strateji ureten/pazarlayan bir firma olmasindan kaynaklaniyor; "loreal" ve "business week". turkiye bu sene de ustun katilim gosteren ulkeler arasinda yer aldi, 2002'de 3. olan, 2003'te de 6. olan takim bizden. ulkemizin 1073 takim sundugu yari$mada, 64'u "zone" ( zone'de en di$li rakip ulkeler israil ve rusya gozukuyor) siralamasinda bir sonraki tura devam etmeye hak kazandi. dunya capinda ise 10bin'i a$an takim sayisi 1000'e indikten sonra sira 2. round'a geldi. 6 period'dan olu$ucak bu elemeyi gecenler, dunya capinda ilk 250 takim arasina girmeye hak kazanicak.

  (bkz: hadi hayirlisi)
 • bu yil, allthatjazz takiminin, rus rakiplerinin onunde zone birincisi olup; ulkemizi paris'te temsil etmeye hak kazandigi yarisma. 21-23 nisan arasindaki bu finalde, her zone'dan 1 lisans takimi ve 1 mba takimi olmak uzere, 14 takim yarisicak.

  loreal sayfasindan alinti:

  l’oreal e-strat challenge nedir?

  l’oréal’in en önemli işe alım araçlarından bir tanesi olan ve üç senede dünyada 80’den fazla ülkeden 25.000 ‘i aşkın üniversite öğrencisini bir araya getirmiş olan strateji yarışması e-strat challenge’in dördüncüsü bu sene rekor bir katılımla gerçekleştiriliyor.
  üç kişilik takımlar halinde iş dünyasının rekabetini sanal ortamda yaşama fırsatı sunan e-strat challenge ‘da seçilen takımlar 2 ay boyunca pazarın gerçek zorlukları ve değişen koşullarıyla mücadele ediyorlar . takım halinde alınacak stratejik kararlar ve yönetilen firmanın 4 sanal rakip firmayla başa baş gitmesini sağlamak yarışmanın en geliştirici ve en çok mücadele gerektiren yanını oluşturmaktadır. öğrenciler sanal şirketleri ile ilgili stratejik kararlar alırken büyüme ve fiyat politikası , finans , pazarlama , üretim kapasitesi , araştırma geliştirme , reklam , ürün konumlandırması gibi piyasa gerçekleriyle de karşılaşacaklar
 • allthatjazz takiminin uluslararasi finalde undergraduate kategorisinde en iyi presentasyonu yaparak ve juriden "special mention" alarak, undergradute dunya 3. lugunu kaptigi yari$ma. final gecesi eyfel kulesindeydi.
 • cevaplarini burdan bulabilirsiniz..((bkz: japonca) bildiginiz sürece)
 • akilli ve zeki insanlar gelismis ulkereden cikar zihniyetiyle hakkinda yukardaki onerme yapilmis olan yarisma (eger yarismada derece yapmayi bir zeka ve akil olcusu olarak ele alirsak). boyle bir yarismada derece yapma olasiliginiz hangi ulkeden oldugunuza bagli degildir. insanlarin fiziksel ihtiyaclarinin yeterince karsilanmadigi ulkeleri bir kenara koyarsak, derece yapma olasiligi ulkeye bagimli degildir. ama ulkeden katilanlarin sayisina bagimlidir.

  nitekim gelismis bir ulkenin vatandasi olmakla, boyle bir yarismada derece yapmak arasinda pek yuksek bir korrelasyon bulunmasa gerek.

  basvurular bittikten sonra loreal sayfasina soyle bir aciklama koymustur:

  special mention goes to china, turkey, argentina, the usa and india. from fudan to universidad de san andrès, and bogaziçi to hec and kellogg the competition has proved tough, with top-notch results on the quiz and truly creative team names.

  turkiye 70 milyonluk nufusuyla, 1.2 milyarlik cin ve 1 milyarlik hindistan'la ayni kategoriye girebildiyse, ayni bakis acisiyla turklerin cok iyi derece yapabilecegi sonucu cikartilabilir. ancak bu bakis acisi yanilticidir. bence bu sonuc turkiye'nin gelecekteki yukselen ekonomilerden biri olabilecegini gosterir.
 • merak edenler için quizin açıklanmayan cevapları

  2350
  23
  medium income families
 • çarşamba günleri "acaba sonuçlar ne oldu" diye heyecan yaşamamızı sağlayan, eğlenceli yarışma. birbirini tanıyan takımlar arasında "abi 2. periyotta koycaz çocuğu" şeklinde diyaloglar zaman zaman geçmektedir. insanı kozmetik dünyasının içine de alır aynı zamanda bu yarışma. ailecek beğenerek izliyoruz.
 • bu yıl 5.si düzenlenen ve türkiye'nin mba takımları arasından bir finalist çıkardığı yarışma. 2 senedir "ulem bunlar mis gibi fikirlerimizi çalacaklar bizi çalıştırıp" deyip paranoya yapsak da kahrolası birer sorumluluk sahibi ama tembel insan olmamız sonucunda katıldığımız yarışma. çekirge 1 sıçrar, 2 sıçrar, 3.sünde kaçamaz. seneye kork bizden e-strat diyoruz..