şükela:  tümü | bugün soru sor
 • efsanevi bilgisayar oyunlarının arkasında yatan öykülerini okuyucularına sade bir dille sunan bir blog sitesi. yazarının da temennisi dahilinde, ileride okuyucularında katılımıyla blogun ötesine geçip güzel bir arşiv olmasını umut ediyorum.

  benim gibi oyun hikayelerini okumaya bayılanların an itibariyle tek türkçe kaynağı.
 • oyunların iyiden iyiye "önüne geleni kes biç, parçala" modeline girmeye başladığı günümüzde, oyunların ardında yatan hikayeleri irdeleyen, o hikayelerin anlatıcılığını yapan taze websitesi. özellikle de bioshock gibi bir seriye yer vermeleri çok hoşuma gitti: [http://lorekeeper.net/…-bolum-1-rapturein-kurulusu/ http://lorekeeper.net/…-bolum-1-rapturein-kurulusu/]
 • bu site için sadece iki entry girilmiş olması çok şaşırtıcı. her yayımladığı yazıda inanılmaz emek olan bir site burası. kimsenin de maddi çıkar bekleyerek birşeyler yazdığını sanmıyorum. tamamen hobi amaçlı ve insanlara türkçe kaynak oluşturmak için yapıldığı belli.

  http://lorekeeper.net/…lukun-fisiltilari/#more-5270 mesela şu yazıyı yazmak için bir insanın kaç saatini vermesi gerekir bir düşünün. bunun gibi sayısız yazı var sitede.

  emeği geçen herkesin eline sağlık. okunuyorsunuz merak etmeyin.

  ek: kendileri hakkında bir de blog yazısı yazdım. daha fazla ilgiyi hak ediyorlar. http://duslerdengercege.com/2018/02/10/lorekeeper/
 • yakın takipte olduğum internet sitesidir. her tüelü oyun karakterini, olayı ama az ama çok irdeleyen bir sistemi var.

  yapımcılarını da az buz tanıyorum, iyi insanlar yani.
 • işe giderken her gün bir doz warcraft tarihçeleri çaktığım harikülade site.

  oyunlardaki hikayelerin kıymetini bilen ve gerçekten bu takipten zevk alan kişiler tarafından hazırlandığı çok belli.

  yürüyedur lorekeeper.