şükela:  tümü | bugün
  • şahin tepesi dizisiyle evimize hatta rüyalarımıza giren aktör.
    latin amerikalı erkeklerin ilk örneklerinden, sonra sonra saclarını da uzatıp uzun saclı yakışıklı haline geldi.
  • yıllardır tv dizilerinde heder olmuş bir karatecidir lorenzo abi... yakışıklıdır, keskin bakışlıdır, motur sürer, uzun saçlı olur...

renegade dizisinden evvel düşük bütçeli, ring usulü dövüş filmlerinde tanıdık kendisini; daha sonra filmleri bırakıp diziye verdiğinde kendini "renegade"'i sevdik hepimiz, bi ara ısrarla beklerdim izlemeyi...

karatenin, kırdının yanında dans figürleri de yapan bir insandır; karate-müzik sentezinde önder isimlerden biridir bu anlamda...
  • eski asker "snake" tipi ile, ucuz aksiyon filmlerine yeni bir soluk katan, arnold' dan daha yeteneksiz "artiz".
  • zamaninda grease'de de oynamis kisi. o rolde, karizma yapmaktan cok uzakti...
  • 6 yasindaydim, sahin tepesi filminde lorenzo samanlikta koynunda bir kiz olduğu halde sigara içiyor, kiz da uzun boyali tirnaklariya lorenzonun yağmur ormanı misali göğüs kıllarını tarıyor yoğuruyordu.. anlam verememiştim... (bkz: kedi ve killi erkek arasındaki farklar)
  • (bkz: b tipi film)
  • sahip olduğu vücut nedeni ile "karateci mi yoksa redneck mi yahu?" ikilemine sokan, dizilerin, vidyo filmlerinin yenilmez ama yaralanabilir kahramanı...
  • ezik bir aktor. bunlar michael dudikoff ile ayni kaderi payla$tilar. pek cok ba$rol ama tiss.
  • ilk oyandığı film
    grease
    sarışın uzun boylu basketçi rolünde
    uzun boylu ve diri vucutlu olduğu için seçilimiş
  • (bkz: renegade)