şükela:  tümü | bugün
609 entry daha
  • yaklaşıyor yaklaşmakta olan. vida satılmazsa oluşacak defans hattı ;

şampiyonlar ligi finalistinin kalecisi, son avrupa şampiyonunun kilit defansı, dünya kupası finalisti defansı.
  • mirror'ın haberine göre jurgen klopp gitmesi için onay vermiş ve beşiktaş ile görüşme halinde olan 25 yaşındaki kaleci.

kaynak
    kaynak
  • finalde yaptığı hataları görmezden gelmek zor fakat beşiktaş adına mükemmel bir transfer olabilir. kale kısmı en azından güvenceye alınır. çünkü hatalara bakacak olursan tolga içinden 4-5 tane karius çıkartır.
  • beşiktaş'a geliyorsa dünyanın en iyi kalecisidir. son durumunu gösteren çok iyi bir video.

bu da oynadığı en son hazırlık maçı.
  • kaliteli bir kaleci. transfer haberi doğruysa bizim adımıza sevindirici bir gelişme olur. şanssızlık yüzünden 5 senede bir yapabileceği 2-3 önemli hatayı tek maçta yapmış olabilir orası çok da önemli değil, bu hataları hayatının merkezine koymaması önemli. bundan sonraki hayatına cl finalinde yaptığı hataların etkisinde kalarak devam edecekse başarılı olması çok zor.
  • finalde beşiktaş dışında bir takıma transfer olacağı bir hikayeye konu olan kaleci. ospina da kesin gelmişti sonra napoli'ye gitti. bu adam da ülkesinde bayern münih dahil * her takıma gidebilir beşiktaş'a gelmesi için bir sebep görmüyorum. zaten artık hiçbir transfer haberine inanmıyorum.
  • yaşadığı çok zordu. allah belasını versin fakat. bizler yüzünden ve bu sarsıntıdan ötürü düzelebileceğini düşünmüyorum.
    eğer ki düzelirse helal olsun. ama onu atlatabilecek insan çok zor be abi.

şöyle düşünün hayatın her alanında o golleriyle kendi taraftarı tarafından laf malzemesi yaşayacak. ve diğer rakip taraftarlar tarafından taşak malzemesi olacak.
    ki sosyal medya kullanıyorsa görecek ki full taşak geçilcek kendisiyle. çoook zor.
    aşarsa helal olsun. anca şöyle olabilir. clden uzak durması gerekir birkaç yıl. bence.
    1-2 yıl clden uzak. sonra uefa. en son cl.
    zaten kariyeri bitti fasdfsda (kastettiğim uefa-cl yıllardan ötürü kariyeri bitti manasına getirdim.)
  • beşiktaş sanki yeterince kanser eden bir takım değilmiş gibi birde bu kovayı mı alacaklarmış ? ayrıca beşiktaş neden bukadar keleci düşmanı bir takım ? gökten oliver kahn yağsa adamlara fevzi düşecek.
  • transferin bitmesine bu kadar az süre varken söylenenleri saçma buluyorum tolga’nın linz macinda ve erzurum macinda yaptıklarından sonra daha saçma buluyorum 25 yasında önünde uzun bir kariyer var şenol hocamın işçiliğiyle çok güzel seyler çıkabilir ortaya
  • finalde o hataları yapmasaydı hala liverpool'un as kalecisiydi. kendisinin finalde yaptığı hata konuşuluyor ama liverpool'u nasıl finale taşıdığı konuşulmuyor.
    kendisi klasik bir bir sweeper goalkeeper yani süpürücü kalecidir. genellikle önde durmayı ve ceza sahası dışına çıkmayı sever. defansin arkasina atilan toplarda rakip forvetten once topa müdahale ederek atağı başlamadan bitirir. bire birde iyi açı kapatır. cepheden şutlarda iyi yer tutar. peki bu kadar iyi kaleciydi liverpool niye yandım yandıma göndermek istiyor? çünkü büyük takımların kalecilerde aradığı en büyük özellik maç içi konsantrasyon. böyle takımlar ara ara ekstra işler yapan kalecilerden ziyade istikrarlı ve konsrantrasyonu yüksek kalecileri tercih ederler ki kupa kaybetmesinler bir hatada. yıllarca çizgide dünyanın en iyi reflekslerine sahip ochoa, ospina, joe hart ve hatta muslera gibi kalecilerin büyük transfer yapamamasınin sebebi bu. yine aynı sebeple fabri premier lige gitti. yoksa fulham fabri'ye 6 vermek yerine ospinaya 8m veremiyor muydu? ya da muslera'ya? uruguay maçında bir kez daha gördük ki muslera'nin bir anlık hatası uruguay'ın kupadan vedasina mal oldu. karius'un hataları var evet çünkü daha 25 yaşında. ve bu mesele halledilmeyecek mesele değil. özellikle şenol güneş ve mrmiç varken. ucl finalinde yaptığı hata beşiktaş için büyük bir lutuftur arkadaşlar yoksa bu kaleci liverpoola kupayi aldiran kaleci olarak anılacak ve buralara gelme ihtimali hiç olmayacak bir kaleci olacaktı.
    edit: kendisinin en detayli incelendigi videoyu buraya bırakıyorum.
    https://youtu.be/jdvghm6njsw
1826 entry daha