şükela:  tümü | bugün
 • az insanin bildigi, alinca da omur boyu giyilebilen evladiyelik italyan markalarindan. ama ben boyle pahali bir marka gormedim. oyle boyle degil (yani elbette loro piana kadar pahali markalar vardir da onlar iste napoli'den cikmis varaklarla suslu hafif gorgusuzce olanlar). boynuma yerlere kadar surunen lacivert salini takmayi istesem de saniyorum sahsi tercihim panama sapkasi olur ki borsalino markasi bile yaninda ucuz kaliyor. high end luxe deniliyor boyle markalara. belki de nec plus ultra.

  http://www.loropiana.com/…s/zoom/leggera_unita.html

  http://www.loropiana.com/…ssori/03/pag_norm_01.html

  http://www.loropiana.com/…ssori/09/pag_norm_01.html
 • mağazasında 45.200 euroya manto satılan marka . kaşmir kazakları çok güzel , eğer bir gün 2000 euroya kazak alacak kadar para kazanırsam , alıp giymek isterim.
 • kiton gibi zorlama olmadan gerçek lüks olabilen, renklerden çok materyale önem veren marka. istanbul butiği istinye park'ta.
 • ...
 • net zengin markasidir. bu markayi bilen bile zengindir. zegna falan bunun yaninda meh dir. meh.
 • 19. yy ortalarinda trivero'da kumaş tedarikciligi yapan piana ailesi 1924'te valsesia'ya tasinarak loro piana'yi kurdular. dunya'nin en onde gelen kaşmir kumas ureticisi ve hazir giyim markasi loro piana fransiz lvmh'ya %80 i satilmistir.
  türkiye’de de mağazaları var
  loro piana, türkiye’deki ilk mağazasını 2007 yılında nişantaşı’nda açarken bunu istinye park avm takip etti. sofistike müşterilerine ürünlerini sunan loro piana, yeni zelanda’dan peru’ya kadar pek çok ülkeden ham yün ve kaşmiri, özel yöntemlerle dokuyor. pek çok ünlü markanın kumaş tedarikçisi olan loro piana, burma’nın göllerinde yetişen lotus çiçeğinin sapından da kumaş üretmeye başlamıştı. marka batı kültüründe ilk kez kullanılan bu kumaşla, kendi terzilerinin el ürünü olarak kişiye özel dikimler de yapıyor. marka, en iyi kaşmiri, merinos yünü ve vikunya tüyünü (devegiller familyasından) doğrudan üreticiden alıyor.
  ulkemizde sarar markasinin bazi takim elbiseleri loro piana kumaslarindan yapilmaktadir.