• lvmh holdingine ait bir italyan şirketidir ve "quiet luxury" olarak geçen ve dünya nüfusunun %1'lik über zengin grubuna hitap eden bir markadır. 1924 yılında kurulmuştur. çoğu kimsenin adını bilmemesinin nedeni şudur: böyle markalar açık reklam yapmaz. "if you know you know" (bilen bilir.) prensibine göre satış yapar. en üst düzey zenginler gösterişten kaçındıkları, herhangi bir markanın devasa logolarını üzerlerinde taşımak istemedikleri ve tercih edecekleri markada kalite aradıkları için böyle markaları tercih ederler.

böyle markaların %100 kaşmir kazakları, deve kuşu derisinden ayakkabıları, %100 ipek elbiseleri vardır ve tasarımlarının üzerinde marka isimlerini, logolarını görmezsiniz. tasarımları giyilebilirdir, klasiktir ve aşırı bir renk paleti asla kullanmazlar. gösterişli olmayan, göze batmayan ama gördüğünüzde kalitesini anında anlayabildiğiniz kıyafetler üretirler. bu yüzden gösterişten uzak yaşamayı ve giyinmeyi seven, herhangi bir kıyafet için binlerce euro ödeyebilen aşırı zengin müşterileri vardır.

markanın kadın, erkek ve çocuk giyim ürünleri var. tarzları tam aristokrat, isviçre'ye kış tatili için giden insan stili. bu markanın beğenilmeyecek tek bir ürününü bile görmedim. ürünlerini en iyi malzemeyle ürettikleri için de hepsi sadece muhteşem gözüküyor.
  • kendisinden giyinebilmek için yıllık 5 milyon dolar ve üzeri kazanmak gerektiğinden bahsedilen marka. ancak kazın ayağı öyle değil.

gidip üst segment kumaşçılardan metresi 100 euroya kumaşlarından alabilirsiniz. 5 metre ile takım elbiseniz, yeleğiniz, ek spor ceketinizi falan çıkarabilirsiniz. 500 euro. dikime de takım elbise için 2000 lira, tek ceket için 1000 lira verseniz. 13.000 liraya 1 yelekli takım elbise+1 ceketiniz olmuş olur. hepsi de tam üzerinize ve loro piana kumaşlarla olmuş olur. 5-6 yıl giyersiniz. 3000 liraya beymenden polyester karışımlı kumaş içeren takım alan birisi için evet pahalı gelebilir ama vakko mağazalarına ara sıra uğrayabilecek ve birkaç parça bir şeyler alabilecek kadar giyime para harcayan birisi için o kadar da pahalı değil.
  • kendall roy'un en sevdiği markalardan biridir. kendisinin kazakları, tişörtleri, kabanları çoğunlukla bu markadır.

(bkz: quiet luxury)
  • net zengin markasidir. bu markayi bilen bile zengindir. zegna falan bunun yaninda meh dir. meh.
  • sozlukteki oligarklarin haberi olmadigi marka.
    benimde bugun haberim oldu amk.
  • spor yaptıran, sağlıklı beslendiren, sigarayı ve alkolü bıraktıran italyan yün kumaş üreticisi.

sırf bir gün bile fazladan yaşayıp super 170's loro piana kumaştan takım elbise giymek için sigara içilmez şu hayatta, sağlığa yatırım yapılır. o takımı jilet gibi taşımak için her gün zevkle spor yapar insan. dolapta loro piana kumaştan ceketin olması bile hayatı sebepsizce sevmeye yeter.

ne zaman dara düşsem, serotonin mekanizmam bozulsa, yolumu kaybetsem, dikkat eksikliğim başlasa bilirim endamımı ifadeden uzaklaşmışımdır, bu farkındalığımı acilen tazelemem gerekmektedir.

parmaklar super 170's kumaşın üzerinde gezdirildiğinde büyülü bir zevkle ruhsal arınmanın kapıları açılır. tenin tarifsiz bir hazla tazelendiği, varoluşumuzu temsil ve ifade etmenin bu kumaşı üzerimizde taşımaktan geçtiği usulca hissedilir.

kumaşa ne zaman dokunsam zaman yavaşlıyor, nefesimi duyuyorum. yüzümde merak ve tatminin aynı anda yaşanmasının vakur tebessümü beliriyor. bu güne kadar super 170's dokunduğum en ince lifleri olan kumaş. bak bunlar insan değil. 200's kumaş üretmişler ya. bu akıl ötesi bir durum. yurtdışında metre fiyatı 4000€ civarında satılıyor. bir takım elbisede 3,5 metre kumaş kullanıldığı düşünüldüğünde sırf kumaşın maliyeti... ya da siktir et düşünülmesin. onu da düşünmeyelim ya.

teknik bilgi vererek entry'mi bitiriyorum.

yün kumaşlarda kaliteyi belirlemede super s parametresi kullanılır. s sayısı arttıkça iplik incelir. iplik inceldikçe o kadar canlı, o kadar kaliteli, o kadar yumuşak bir kumaş ortaya çıkar. super 120's demek; bir pound yünden 120 hank iplik yapılmıştır demek. bu yaklaşık olarak 62000 metredir. evet, rakam doğru, yarım kilo yünden 62 km iplik. tabi siz bu hesabı referans almayın. sofistike bir hesap bu. genel olarak super s sayısını ipliğin mikron cinsinden çapı ile ilişkilendirin. tablosu da tık tık. şimdi sormak lazım, loro piana sen insan mısın? heh, düşün işte 120's kumaş bile piyasada çok zor bulunurken super 170's kalitesindeki kumaşa dokununca tenin orgazm olmaması mümkün mü?
    ben bu güne kadar super 170's kumaşlara dokundum ötesini görmedim. 200's kumaşlar falan bunlar inanılmaz şeyler ya. lan bak, super 200's demek ipliğin çapı 13 mikron demek! 13 mikron ne demek? 1000 mikron 1 mm demek. oradan hesap et.

şu hayatta gardrobumda super 170's kumaştan bir smokinim,
    garajımda da maserati quattroporte trofeo v8'im olması için her sabah kalkar allah'ım gayretlerimde beni disiplinli kıl diye duamı eder, çalışmaya atarım kendimi. yemin ederim hayat inanılmaz güzel ya ama insan ömrü hayatı anlamak ve yaşamak için çok kısa amk. derler ya "gençlik bilse, ihtiyarlık yapabilse..." işte ben 30 yaşıma gelince bazı farkındalıklarım gelişti. keşke 20 yaşında da giyinmeyi böyle bilseydim, böyle param olsaydı. 40 yaşına gelince de şimdiki halim toy gelecek. ama bedenim de zayıflayacak. of ya. keşke yaşlı doğsak ve ömrün sonlarına doğru gençleşsek. amına koyim 55 yaşında giyeceğim loro piana'nın da, maserati'nin de. ben şimdi giymek istiyorum.

edit: yerlerin ve göklerin sahibine hamd olsun. sırada maserati var.
  • mağazasında 45.200 euroya manto satılan marka . kaşmir kazakları çok güzel , eğer bir gün 2000 euroya kazak alacak kadar para kazanırsam , alıp giymek isterim.
  • gucci, prada gibi overpriced boğa boku değil, daha dokunduğunuzda hasiktir dedirten kalitede ürünleri olan marka. çok şık, çok sade, çok yımışak, çok kaliteli.
  • ultra zengin ve gösterişi sevmeyenlerin klasik markasıdır.
    aşırı kalitelidir tüm ürünleri.
    rahmi koç, ferit şahenk falan giyiyor diyeyim, anlayın seviyeyi.
  • dünyadaki en nadide hayvan lifi olan vicuña'dan yapılmış olan bu kazağı beğendim.
    fiyatı da bu marka için uygun.

görsel
hesabın var mı? giriş yap