şükela:  tümü | bugün
  • taksimde bir teras bar/restoran. meksika yemeği temalı. cool kokteylleri var. ortalamanın üzerinde gibi duruyor, taksim kalitesine göre baya yüksektir hatta, ancak henüz gitmedim.
  • beyoğlu'nda, galatasaray lisesinin yanından girip galata kulesine doğru aşağıya inerken hemen yolun sağında kalan meşhur 45'lik binasının teras katında bulunan yeni meksika restoranı ve bar. harika bir istanbul manzarasına sahip, küçük, mütevazi bir mekan. ortam ve yemekler gayet hoş. fiyatlar makul (8-53 tl arasında). tortilla ve tacolar için birçok yerel malzeme meksika'dan getirtiliyor ve haftasonları mekanda latin- jazz türünde canlı performans bulunuyor.

menüde soğuk başlangıçlar 8 -28 tl, sıcak başlangıçlar 18-30 tl arasında. tavuklu, deniz mahsullü, etli ve acılı taco çeşitleri 8-11 tl ve ana yemekler ise 28-53 tl arasında. (fiyatlar değiişmiş olabilir. restorana gitmeden ya da sipariş vermeden önce bir kontrol edin derim) ben arkadaşlarımla restorana ilk gittiğimde (eylül, 2016) starter'lar ile müthiş doymuş ve ana yemeğe geçememiştik :)

sıcak başlangıçlardan quesidillas de pollo (ızgarada pişmiş tortilla arasında acılı baharatlar, renkli biberler ve mantar ile sotelenmiş tavuk but parçaları ve peynir) ve quesidillas de carne'yi (ızgarada pişmiş tortilla arasında acılı baharatlar, renkli biberler ve mantar ile sotelenmiş bonfile parçaları ve peynir) denedim. ikisi de harika. baharatlari biraz acı ama acısı dahi güzel :) tacos menüsünden tacos de pollo con chipotle aioli'yi öneririm (chipotle aioli soslu tavuk parçalari marul ve mısır ile servis ediliyor). ayrıca kokteylleri de çok başarılı.

harika deniz ve tarihi yarımada manzarasıyla yiyin için kendinizden geçin ;)
  • kolteyleri süper, atmosferi mükemmel, manzarasi şahane, servis kalitesi olağanüstü ama yemekleri tırt olan mekan.
  • california’da bir sehir. palo alto ve mountain view arasindadir.
  • (bkz: los gatos)