şükela:  tümü | bugün
 • yapılan son dakika açıklamasına göre lakers yönetimi, 19 yıldır destekleyen arkadaşı kaybetmemek için lebron'u takıma katmaktan vazgeçti.

  çok akıllıca bir karar ben de forma ve kombine desteğini kaybetmek istemezdim 19 yıl yani.
 • mevcut takviyelerle kendileri 2012 şampiyonluğunu garantilemiş durumdadır.
 • 33 galibiyet 49 mağlubiyetle sezon kapatıp rezil olan büyük camia, şimdinin klutch sports oyuncağı.

  faturayı utanmadan frank vogel'a kesip vogel'ı kovdular ama bunu vogel'a haber bile vermeyerek gene rezillikte çığır açtılar. bu sezonun müsebbibi tabii ki de lebron james ve rich paul ikilisiydi ama buss hanım garibanı suçlayabilirdi ve suçladı da. 25 yaşın altında sadece 2 oyuncu getirip takımın rotasyonunu russell westbrook'a feda ettiren vogel olmamasına rağmen vogel'ın kellesi gitti. ve işler sarpa sararmış durumda. russell westbrook'un o iğrenç sözleşmeyle kımıldama şansı yok, lakers'ın midlevel exception haricinde takviye şansı yok ve lakers'ın 2025'e kadarki draft hakları pelicans'ta. önümüzdeki sene de bu şekilde geçecek olursa lakers için gene çekilecek çile var demektir.

  ama bunların olacağı belliydi. lebron james'in 2010 sonrası kariyer yolculuğunu bilen herkes bunu öngörebilirdi ve nitekim gerçekleşti. her zaman olduğu gibi lebron gene büyük bir beklentiyle geldi, bir parmak bal çalarcasına başarı kazandı, takımı iğrenç kontratlarla doldurdu ve şimdi ayrılık arifesinde. önümüzdeki sene anthony davis ve talen horton tucker haricinde bomboş bir kadrosu olacak lakers'ın. lakers 2014 dönemine tekrardan dönüş yapabilir şu anda.

  ama bunlar 3-4 yıl öncesinden belliydi. lakers adam gibi bir koç ve yönetici getirebilseydi bugün hala los angeles'ın 1 numaralı takımıydı. 2 yıldızı 133 maç kaçıran yılların ezik camiası los angeles clippers şu haliyle bile lakers'a maç vermiyorsa herkes bir zahmet şapkasını önüne alsın düşünsün. 12 senelik rezillik hala devam etmekte ve lakers ilk defa gidişatı durduracak ışığı vermiyor, lebron james ve klutch sports sayesinde görüldü ki lakers sadece ismi kalan bir cleveland cavaliers. tarihi pat riley'den ibaret olan miami heat bile klutch sports'un ali cengiz oyunlarına düşmezken lakers'ın klutch oyuncağı olması utançtır.
 • son bir lanet olası iş için buluşan veteranların adresi.
 • tek eksiği radamel falcao garcia olan basketbol kulübü.
 • michael beasley'i de kadroya katmışız.

  planımızın ne olduğunu tam olarak bu hamleden sonra anladım. ben dahil hepimiz yıllardır lebron'ın mental olarak kıramadığı, aşamadığı bir eşiği olduğunu söylüyoruz. biz de ligde ne kadar 9 iq'lu ruh hastası varsa lebron'ın yanına topladık. lebron bunlarla geçireceği bir yılın ardından hala akıl sağlığını koruyabilmişse, jordan ve kobe dahil hiçbir sporcunun çıkamadığı mental bir seviyeye çıkacak. ondan sonra 3 yıl üst üste 3 yüzük.

  şimdi tek bir eksiğimiz kaldı.

  o geliyor
 • biraz önce los angeles lakers kadro ilgilisiyle görüştüm.

  ekşici kardeşlerime selam ve minnetlerini iletmemi istedi.

  2.01 boyundaki şutör guard/kısa forvet nick young'la, 2.11'lik pivot okafor gibi aynı türden iki oyuncuyu beraber oynatmalarının felaketleri olacağı bilgisinin gelmesinin hem kendi kariyeri hem de los angeles şehri için ne kadar önemli olduğunu öğrenmesi ufkunu geliştirmiş.

  resmen direkten döndüler. var ol ekşici nba geniuses.
 • ilk gozagrim degi$meyen fanatigi oldugum nba takimi.. tarihi boyunca nba'in en iyi oyuncularini barindirmi$ yer..
 • son zamanlarda tuhaf şeyler yaşayan, favori takımım. benzer bir kötü gidişi çözmek için, bir başka favori takımım başka bir mekanizma kullanmıştı. uyarladığımız zaman nasıl görüneceğini merak ediyorum. mesela,

  mike brown' un kobe' nin basketlerinden sonra sevinmemesi medyanın gözünden kaçmazdı ve "brown ile kobe arasında sorun mu var" denirdi. mike brown da kobe' yi kısıtlayarak ve üzerine oynayarak, "kobe' siz de oynamaya alışmalıyız" gibi çok zekice bir açıklama yapardı. sonra kobe' nin transition oyununda karşı sahaya ne kadar yavaş geçtiğinden bahsederdi. onun yerine yeteneksiz ve alakasız bir adamı 2 numarada oynatırdı. bir maçta kobe kenara alınınca seyirci "tell us mike brown, where is kobe" diye bağırınca jerry buss eline mikrofonu alıp yüzü mor renge dönmüş bir şekilde "sevgili lakers taraftarı, lütfen takımınıza ve hocanıza sahip çıkın" diye fırça atardı. daha sonra california' nın ünlü bir parkında kobe' nin heykeli dikilirdi. brown istemeye istemeye açılışa katılırdı. daha sonraki maçta kobe oyundan alınınca tepki gösterirdi ve yönetim ile biraraya gelip kontratını sonlandırırdı. sonra açıklamaları basına sızınca bir havaalanında buss, brown ve kobe' nin masörü ortak açıklama yapardı. (tercüman yerine özel masörü olsun) buss, kobe nin masörüne "söyle söyle bak, tüm amerika halkı duysun" falan derdi. taraftarlar kobe' nin evinin önüne giderdi; kobe "yellow" diye bağırırken onlar da "purple" diye eşlik ederdi.

  ...

  ütopya gibi ama gerçek. biz bu tür bir durumu böyle "çözdük".
 • buss ailesinin bir şirketidir.

  işin ironik yanı, büyük şehir takımı olmanın avantajlarını kullandığı için kendisinden "nefret ettiğini" söyleyenlerin hemen hepsi, türkiye'de dört büyükleri tutar. yahut barcelona - real madrid maç başlıklarında birirlerine yüzlerce entri hakaret eder.

  ama lakers ile ilgili yazdıklarını görsen, sanırsın hepsi adana demirsporlu, karabüklü, livornolu. samimiyetinizi seveyim, size birşey olmasın.

hesabın var mı? giriş yap