şükela:  tümü | bugün
  • yıllarını los angeles'ta geçirdikten sonra sıla hasretine, şeker pancarına, bozok yaylası ve mahalle arkadaşı sivri bıyıklı kürşat'ın özlemine dayanamamış yağız delikanlının gerçekleştirdiği yer değişimidir.
  • artık los angeles'ta nasıl bir borç bıraktıysa...
  • what happens in yozgat stays in yozgat felsefeme aykırıdır.
  • böyle gerçek bir hikayaye tanık oldum, ve malesef şaka değildi. tanıştığım bir kişi fransa'da yüksek yapıp italya'da doktorasını bitirdikten sonra kalıcı olarak yozgat'a dönmüş idi. ve bunun tek sebebi ise annesinin kendisini, "o kadar okuttuk seni gel artık yanımızda otur bize bak" diyerek geri çağırmasıydı.

işte bu yüzden bencil anne ve babalardan nefret ediyorum.

tanım: depresyon sebebidir.
  • (bkz: sümer kolçak)

elazığ ama yozgat değil.
  • normaldir. los angeles "melekler şehri"yse, yozgat da "testi kebabı şehri"dir. los angeles'ta testi kebabını bul sıkıysa.
  • yozgat'in yükselişine tanık olmak istiyordur belki
    (bkz: yozgat'ın yükselişine kimse engel olamaz)
  • yozgat neresi la? şaka maka yozgat ve türkiye haritasının herhangi bir noktası arasında hiçbir ilinti kuramıyorum. işin trajikomik tarafı şimdikiye kadar zerre eksikliğini de hissetmedim. evet kabul ediyorum, bu benim ayıbım lakin yozgatın hiç mi suçu yok ey sözlük?

bu entariyi girer girmez ilk işim yozgatın haritadaki yerini öğrenmek olacak. şimdiye kadar esprilerimize meze yaptık ama artık neresi olduğunu öğrenmenin vakti geldi.

bu arada yozgat blues filmini daha izlememiştim onu da bu akşam izleyip bu günümü taçlandıracağım.

edit: sivasın batısında, çorumun güneyinde, kayserinin kuzeyinde bulunuyormuş. batı tarafında birkaç il var, onları saymaya üşendim. bir gün daha geçmiyor ki yeni bir şey öğrenmeyelim. hadi çavın.