• reklamlarından bıktım sayın fistan markası
  • bohem ve otantik giyim tarzına gönül vermiş er kişilerin ve bilhassa hanım kızlarımızın, başka hiç bir markaya bakmasına gerek kalmayacak çeşitte, modelde ve kalitede kıyafetleri olan, özellikle elbiselerine bayıldığım ve her modelden almaya çalıştığım, müşteri hizmetlerinde tatlılar tatlısı bir çalışanı olan, ürün destekte çalışan arda bey'in ise müşteri memnuniyeti için elinden gelen her şeyi yaptığına şahit olduğum, ürünlerle beraber gönderdikleri sürprizleri ile beni havalara uçuran caaanım giyim markasıdır.

gideyim de indirim varsa etek kapayım bari*
  • satış sonrası desteği olmayan, çok kötü bir alışveriş sitesi olan marka. ayrıca ürünleri de çok garip. iki tane kışlık şalvar aldım. evet, şalvar. insan neden şalvar giyer? rahat olsun diye, değil mi? kesimi ve dikişleri o kadar hatalı ki yürürken paçaları yukarı toplanıyor, dizinizi büktüğünüzde (bükebilirseniz) alttan çekiyor. oturduğunuzda üstten çekiyor. bosbol bir şey dikip bu kadar hatalı bir kesimle dar pantolondan bile daha rahatsız hale getirebilmişler? hayret verici.
  • bohem tarzı sevenlerin hoşuna gidebilecek ürünlere sahip bir giyim markası. özellikle etekleri çok hoş.
  • çok güzel erkek şalvarlar var, keşke daha ucuz olsalar.
  • hem tarzıyla hem kumaş kalitesiyle efsane bir bohem giyim markası. etnik severler galatadaki dükkanından veya internet sitesinden alışveriş yapabilirler. 2 sene önce çıralıda bir dükkanda markanın etiketini etnik bir elbisede görünce heyecandan kalbim çarpmıştı. umarım işlerini büyütürler ve çok başarılı olurlar.
  • web sitesinde şöyle saçmalıklar olan marka:
    1. profile girdiğinizde doğal olarak siparişleriniz arıyorsunuz. yok?
    nerede sayfanın en altında. müşteri hizmetleri bölümünde. (neyse ki konu ile ilgili bir yerdeymiş)
    ve daha kötüsü:
    iade için sanırım zorlarsak vazgeçerler düşüncesi ile şu aşamalardan geçmeniz gerekiyor.
    1. yukarıdaki yerden siparişllerimi bulun.
    2. iligili siparişinizi bulun (benim ilk olduğu için zor olmadı)
    3. zor aşamlardan biri: iade edeceğiniz ürünü bulun. neden zor? çünkü ne ürünün fotorafı var ne de ürün ismi tıklanabiliyor. yani benzer ürünlerden bir kaç tane aldıysanız yandınız. tek tek bakmak zorundasınız. bakmak derken copy arama kutusu bul hah evet buymuş demek.
    peki bitti mi?
    hayır.
    4. bunu ve şunu iade edeyim diyeceksiniz değil mi? hayıııır o kadar kolay mı sandınız?
    ürünü buldunuz diyelim ve yanındaki iade kutusuna basıyorsunuz. ayrı sayfaya geçiyor (sekme veya popup değil) ürün siparşi bilgilieri diye başlayan bir bölüm var. bu sipariş bilgilerini onlar bana sunuyor sanıyorsunuz. siz de onaylıyorsunuz falan. hayır. bunlar metin kutuları. ve sistemde telefonum olmasıana rağmen burada telefonum yok. sipariş kodu falan hep metin kutusunda. yanlışlıkla silerseniz başa dönersiniz.
    attal iade nedeni var. 3 seçenek.
    1. diğer (lütfen açıklama yazınız)
    2. hatalı ürün.
    3. yanlış ürün.
    evet ... hatalı ve yanlış ürün isminde iki ayrı seçenek :)
    beden büyük küçük rengi beğenmedim üründe kusur var falan hiç bir şey yok. neyse ki altta kutu var. oraya yazıyor.
    ürün açıldı mı diye de soruyor.
    açılsa ne olacak? pakedinin bir özelliği yok ki? incecik, zaten kargoda da zarar görmüş selofan tekstil poşeti (şeffaf bantlı yapışkanlı poşet -- 1000 tanesi 500tl
    ne yapacaksınız açtık diye kesinti mi?
    neyse peki. bunları da işaretledik ve doldurduk.
    sonra ne görüyorsunuz en altta? evet evet ben sormuyorum bunu. site soruyor. doğrulama kodu istiyor! henüz sadece talep olan ve zatan kullanıcı adı ve şifre ile login olduğum sayfada benden iade için doğrulama kodu istiyor (bkz: captcha)
    bir görme engelli olarak sadece görsel olarak okunabilen bu captcha'yı pcde büyütüp giriyorum (tahmin edersiniz ki gerçek captcha değil. sadece bir eklenti konulmuş siteye ne olduğu belirsiz. sesli okuma vs yok)

sonra? içinizden diyebilirsiniz ki diğer kazağı da iadeye ekleyeyim...
    aaa olur mu öyle şey? onun için bu işlemin aynısını baştan sonra yeniden yapmak zorundasınız. ne gerek var kullanıcı dostu arayüze?
    evet sonra bir sonraki ürüne geçiyorsunuz yine alırşverişlerm kısmından.
    pardon ya.
    bir sonraki ürün dedim de!
    acaba 10 ürün alıp 4 tanesini iade edeceksem şu ana kadar hangisi için iade işlemi yaptım ki diye düşünebilirsiniz.
    düşünmeye devam edin. çünkü o ana kadar yaptığınız işlemler orada görünmüyor. evet. iadeye eklediğiniz ürünler yok. her ürünün karşısında iade yazıyor. o kadar. yani disable olan bir kutu yok. :))
    neyse diyelim ki kaybolmadık ve iademizi yaptık. aa o da ne? bu bir iade değil iade talebiymiş. niye ki? bir kargo kodu vermekten aciz misiniz? evet. acizler. onun yerine 24 saat içinde sizinle temasa geçeceğiz diyorlar.
    iadelerim kısmına giriyoruz.
    4 adet iade var. (doğru ürünler mi değil mi bilimyorum. çünkü sadece

durumu beklemede
    iade detayları
    durumu beklemede
    iade detayları
    durumu beklemede
    iade detayları
    durumu beklemede
    iade detayları
    4 sonuçtan 1 ile 4 arası görüntüleniyor.

yazıtor. evet başka hiç bir şey yok. ürün ne? kaç para? ne zaman başvurdum? neden iade ediyorum. hiç bir şey göremiyorum. yok. iade detaylarına tıklıyorum. diyebilirsiniz ki uğur, insafsızsın. bak adamlar detay butonu koyumş. haklısınız. çok kötüyüm ben! tıklıyorum butonu detayı görmeye: işte iadenin detayı

neyse işte. özetle berbat bir sitesi var. sanırım bir daha buradan almam. satıyorsa trendyoldan falan alırım. bu nedir ya. bakalım kargo ve para iadede sorun olacak mı? (pek olmuyor sanırım ki yazan olmamış hiç)
  • hippi giyimi üzerine bir giyim markası.
hesabın var mı? giriş yap