şükela:  tümü | bugün
 • londra orijinli, beş kızdan oluşan psychedelic rock müzik icraat eden ponçik bir grup. şarkıları zıplama garantili, klipleri de bir o kadar eğlenceli. kendileri müziklerini enstrümantal psychedelics cumbia olarak tarif ediyor. cumbia, güney amerika'ya özgü bir latin müzik türü, salsa benzerinde. galiba yakında buralar değerlenir.
 • 30 kasım 2019 mac demarco konseri ile tanıdığım grup.

  grup 5 kadından oluşuyor ve londra çıkışlı. kendi deyimleriyle "tekila" müziği yapıyorlar. bense direkt "yaz ve deniz" müziği demek istiyorum. şarkılardaki gitarlar, reverb ve azıcık chorus ile renklendirilmiş vaziyette, surf rock tadında. bunun yanında perküsyon sanırım herkesin sevdiği o sahil havasını katmakla meşgul oluyor. spotify'da şimdilik az sayıda şarkıları var. benim bu şarkılar arasında favorim trapdoor isimli parça oldu.

  neşeli ve dinlemeye değer buldum kendilerini.

  büdüt:kexp performansları yayınlandı. şuradan dinleyebilir, hayranlık duyabilirsiniz.
 • hassaten frozen margaritalarini kast eden bikac bisi demek istiyorum.

  mac demarco alt grubu olmalariyla duydum grubu ama o kadar saat konser mekaninda takilma yasini gectigimden konserlerine gitmedim. bari dedim evde dinliyim neyi kacirmisim acaba?

  cok guzel bir sarki degil belki ama bana sacma istanbul kasiminda aslinda odamda hazirlanip aksamin bir saati taa volkswagen arena yollarina gitmek yerine nerelerde olmak istedigimi hatirlatti.

  margarita canavari sevgiyle aktardi.
 • (bkz: kexp) canlı performansı ile tanıdığım müthiş grup. kexp linkini vermeye gelmiştim ama zaten verilmiş. youtube yorumlarındaki şu yorum ise grubu çok iyi anlatmış; "sounds kind of like a mix of khruangbin and altin gün". kesinlikle çok doğru bir yorum.

  ayrıca sayın drummer abla, will you marry me?

  bu grubu beğenenler şunları da beğendi;

  (bkz: palmiyeler)
  (bkz: khruangbin)
  (bkz: altın gün)
 • pista isimli parçalarını beğendiğim grup. pista
 • yaklaşık 1 saat önce keşfettiğim inanılmaz 'girls band'. kexp videolarıkexp link izledikçe güzelleşen grup. çok heyecanlıyım sözlük, hayatımın fon müziğini buldum!
 • kexp sayesinde keşfettiğim londralı grup. groovy, funky ancak böyle tam nitelendiremediğim bir tarzları var ve bu harika.

  the link is about to die
 • beş bacı toplanıp tropikal bir müzik yapmış grubun adını da los bitchos koymuş. çok güzel olmuş. sanırım henüz albümleri yok sadece single ile götürüyorlar işi.
 • o kadar kadın bir araya gelip bir tane şarkı söyleyebilen bulamamışlar mı diye merak ettiren grup. yaptıkları müzik vokalsiz olabilecek kadar derin değil. bu haliyle sex and the city'nin fragman müziklerini yapıyorlar izlenimi uyandırıyorlar. biraz ucuz kaçıyor haliyle, ya sağlam tarzı olan bir vokal eklemeleri lazım ya da enstrüman kabiliyetlerini geliştirmeleri lazım. bu haliyle çok yavan kalmakla beraber yenilikten uzak, daha önce yapılmış bir şeylerin tekrarı gibi duruyorlar.

  edit: imla