şükela:  tümü | bugün
  • bazen diyorum, hadi bir entry daha yazayım, hadi insanlara hangi konularda ne tür bilgilere sahip olduğumu bir defa daha göstereyim, ama sonra siktiri çekiyorum kendime; siktir çekmekle kalsam iyi, ana bacı girişiyorum kelimelere ayıp etmeye, dağın taşın amına koyasım geliyor. bugünse, misal, sen altmışlarda kurulmuş bir psycedelic garage rock grubusun, senin flütlerin, yayların var, senin self-titled albümlerin senin bill callahan'ın var; senin benimle ya da şu iğrenç sanal komünitenin meraksız bilinçsiz piçleriyle ne işin olabilir, diyorum bu meksikalılara. napıyonuz iyi misiniz haliniz vaktiniz yerinde mi diyorum güzel kızlara, görüp selam vermiyosunuz diye varlığınızı sinemize mi çekicez, yaramıza tuz mu basıcaz, sadece feysbuktan fotoğraflarınıza bakmakla mı yetinicez diyorum ve sevgililer günü arifesinde bütün bunlara değmeyeceklerine de neyse ki kani olabiliyorum. yine de bugün, misal, iyi güzel meksika filan ama siz, kardeşlerim, ne kadar hoş müzikler yapmışsınız bin dokuz yüz yetmiş iki defa dinlenebilecek smog nam albümünüzde diyorum meksikalı geçmişin keyif pezevengi şimdiki zamanın muhtemel ölüm nöbetçilerine. siz de diyorsunuz ki, ulan bu sigara içenler niye sigara içiyolar, allah kuran çarpsın anlamadım; ben de diyorum ki, ben de anlamıyordum, birader; ben de anlamıyordum. meksikanca da anlamıyorum. allah hepimizi korusun, millet.

smog'un sahaya dizilişindeki eksiklikler gözüme çarpıyor, dertleniyor, çaydanlığın yanında tüttürüyorum (çayı karanfile attım):

01 smog
    02 buscalo
    03 hag?moslo ahora
    04 yo no se
    05 cual es tu nombre?
    06 meditacion
    07 no somos malos
    08 voy hacia el cielo (voy hacia el sol)
  • what we do in the shadows un sezon finali sayesinde keşfedip son birkaç gündür içinden çıkamadığım müzik grubu.