*

şükela:  tümü | bugün
 • turkcesi 'pablo escobar tarafindan aci cektirilenler' olan people persecuted by pablo escobar'in kisaltmasi. escobarin yakalanmasi icin cia tarafindan desteklenmis, escobarin tutuklanmasina giden istihbarati ele gecirmislerdir.
 • pablo escobar'ın yaptıkları kabul edilmez. para kazanmak uğruna her şeyi yapan tiplerden. bunları tartışmak bile yersiz ama escobar kötüleyenlerin, los pepes övmesi ise tek kelimeyle saçmalıktır. los pepes bildiğin maşa. escobar'ı bitirip, onun kurduğu sisteme çökmek isteyen amerika, sırf escobar'ı halk desteğini yitirmiş gibi gösterebilmek adına, sözümona halkın organize ettiği öne sürülen bu topluluğu çıkartmış. silahları, istihbarat verileri, kollanmaları birazcık irdelendiği zaman, bildiğin gladio yapılanması olduğu ortaya çıkıyor.

  özellikle bir kütüphane önünde patlatılan araba olayı resmen escobar'a ihale edilmiştir. bu olayın asıl faili amerika ve doğal olarak maşası los pepes'tir. evet, escobar 150 kilo dinamitle dolu bir arabayı patlatabilecek kadar gözü karadır ama bu olayı halk desteğini en çok aldığı ve daha da önemlisi doğduğu yer olan medellin'de yapacak kadar da salak değildir.

  işte demem o ki, los pepes örgütü kaçak dövüşmüştür. bugün hala meksika halkına zulüm çektirmeye devam etmektedirler.öyle ya da böyle escobar'ı sevenlerin sayısı çok yüksektir. fakirlere, ezilenlere elinden geldiğince yardım etmiştir. hee böyle yardım olmaz olsun denebilir, son derece de haklıdır böyle diyenler ama en azından o çarka girenlerin haklarını veriyordu pablo escobar. los pepes ise hiçbir zaman sevilmedi kolombiya'da, hatta nefret edildi.

  edit: düzeltme için timebendera teşekkürler.
 • narcosun 2. sezonunda çok kan dökecek grup.
 • diziden yola çıkarak diyebilirim ki orospu çocuklarıdır. *
 • kolombiya'nın bir nevi ışid'i.
 • dinsizin hakkından imansız gelir atasözünün sağlaması sayılacak bir oluşumdur. bir diğer örneği yine ispanyolca konuşan ülkeden hatta bu dilin ana vatanından gelmiştir; (bkz: gal)

  en büyük fark gal polis ve asker kökenlilerden oluşmuştur, los pepes ise polisçilik askercilik oynamayı sevenler tarafından. küçük de olsa başka bir fark ise ikiside öldürmeyi sever ama los pepes reklamın dibine vurmak suretiyle gal'den ayrılırdı.
 • kolombiya'nın ülkücüleri.
 • (bkz: autodefensas unidas de colombia)
  (bkz: carlos castaño gil)

  carlos ve abisi fidel'in, cia tarafından finanse edilerek, escobar'a karşı kurduğu bu grup daha sonra uyuşturucudan eşek yüküyle para kazanmış. daha sonra carlos sır bir şekilde, bu bağlantıları ortaya çıkınca ölüm süsü verilerek ortadan kaybolmuş. man adasında bir şirkette genel müdürlük yapıyor olabilir.
 • kolombiya'daki komünistleri temizlemeleri için abd destekli olarak kurulan gayri resmi silahlı örgüt. daha sonrasında kolombiya askerinin yetersizliğinden dolayı pablo escobar'ı yakalamak için abd yine bu örgütü kullanmıştır. (bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
 • (bkz: los bebes)