şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir arkadaşımın ricası üzerine, minik berfin' e ilik bulunması umudu ile!

  http://www.mynet.com/…ilik-nakli-bekliyor-2427776-1

  "o küçücük bedeninde, taşıdığı kocaman yüreğiyle, lösemili çocuklara moral vermek ve onlara destek olmak için etkinliklere katılıyor, anne ve babasıyla onların iyi olması için çırpınıyordu. ne var ki, aynı hastalık onu da buldu...

  berfin güneş henüz üç yaşında. yaklaşık bir ay önce yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırıldı ve yapılan tetkikler sonucunda lösemi teşhisi kondu. üstelik löseminin en tehlikeli türü olan aml m7. anne burcu güneş, hastalığa yabancı değil. lösev’de gönüllü. küçük kızı berfin’le birlikte henüz bu hastalıktan habersizken etkinliklere katılıyor ve hastalara destek oluyorlardı. şimdi aynı savaşın içindeler."

  tek çaresi ilik nakli olan binlerce lösemi hastası çocuktan sadece biri berfin. açın, fotoğraflarındaki ışıl ışıl gözlerine bir bakın. o umut dolu gözler ışık saçmaya devam edebilsin diye berfin' e uygun ilik arıyoruz. ekşi sözlük, her ne kadar farklı görüşte insanların buluştuğu bir platform olsa da, daha önce tek yürek olup bir çok ihtiyaç sahibinin derdine derman oldu. şimdi neden olmasın? hadi arkadaşlarım, bu başlığın da arada kaybolup gitmemesi için destek olun!

  (bkz: up)
 • bu zamana kadar hiç aklıma gelmedi açıkçası kök hücre bağışı. ama kısmet olursa bu hafta sonu gidip bağışta bulunucam. bu küçük çocuk o insanlara destek olurken bizim ona destek olmamamız büyük ayıp olur.

  sözün özeti, desteklediğim kampanya
 • başlığı yukarı taşıyın ve bugün ne olur gidin kan verin. belki de sizsiniz onun şansı.
 • hadi umut olun ne olursunuz.
 • gündemde tutalim bu kampanyayi.
 • babası şu an tgrt haberde. kendisi avukat ve annesi de zaten yıllardır gönüllü olarak kanser hastası çocuklarla ilgileniyormuş.
 • oğlum 4 buçuk yaşında. doğduğunda idrar yolu enfeksiyonu nedeni ile hastaneye yatış yaptık yaklaşık 15 gün sürdü tedavisi. bir gün servis kapısında beklerken hemen yanında bulunan konferans salonunda bi hareketlilik vardı. süslemeler, palyaçolar, animatörler. ne oluyor acaba diye beklerken küçük küçük çocuklar ;yaşları en fazla 6-7 minicik güneş gibi , berfin gibi. yanlarında en az iki kişi kollarında kataterler, başucu direklerinden sarkan kan ve trombosit torbaları. moral eğlencesi imiş. o an'ı gözlerinizle gördüğünüzde inanın konuya duyarsız kalamıyorsunuz. o küçücük bedenlerin kaldırmaya çalıştığı yükü görüp nasıl duyarsız kalabiliriz ki. inanın bu kadar duygusuz degilsiniz, değiliz. türk kök yada türk kızılayına gidip verdiğiniz 20ml lik iki tüp kan inanın kimi insanların hayatlarına can veriyor , mecaz anlamda değil gerçek anlamda can verecek. düşünün berfin ; şimdi üç yaşında ve verdiğiniz 50ml kan örneği berfin'e umut olacak ve o dünyalar güzeli prensesimiz iyileşecek okula gidecek nice güzel insanlar tanıyacak, güzel yerler görecek, belki büyüyüp doktor olacak insan hayatı kurtaracak. yapma ihtimali olduğu, her güzel şeyi sizin verdiğiniz o iliğe borçlu olacak. gidin sadece kan örneği verip donör olmak istediğinizi söyleyin üşenmeden gidin lütfen inanın yaptığınız hiçbir şey bir çocuğun hayatından daha kutsal değil. gidin ve hiç tanımadığınız berfin'lere güneş olun.
 • yukarı daha da yukarı.
  kan verdiniz mi bu arada?
  belki sensin hayatını kurtaracak olan, berfin'in ya da bir başkasının.
 • çok kolay olan ve 10 dk'dan fazla sürmeyen bu işlem için türkiye'nin her yerinde bulunan ve çoğu mesai saati dışında da açık olan kök hücre bağış merkezlerinden birine gitmeniz yeterli.

  farkındalık candır, farkında ol can ver.
 • (bkz: ilik nakli)