• ben de lösemi hastasıyım ve nakil olmak zorundayım. aile ve akraba içi taramalarda bana uygun donör çıkmadı. türkiye geneli için de hiç umudum yoktu ama dokularımın %100 uyuştuğu bir bağışçı adayı bulundu. bağış yapmayı da kabul etmiş. nakil tarihi belirlenecek ve ben o kişi sayesinde sağlığıma kavuşacağım.

eğer bulunmasaydı veya o kişi vazgeçseydi (hala vazgeçme ihtimali var) muhtemelen çok kısa bir ömrüm kalmış olacaktı.

lütfen siz de kök hücre bağışçısı olun, hastalara umut olun, eşleştiğiniz zaman sakın vazgeçmeyin. ebru ve babası için aranan ilik belki de sizde. lütfen, bizim size ihtiyacımız var!

(bkz: belki de sensin)
  • aynı ailede aynı anda 2 kişide bu hastalığın ortaya çıkması eminim o aileyi hem maddi hem ruhsal açıdan oldukça sarsmıştır.

umarım aranan ilik en kısa zamanda bulunur ve baba da kız da sağlıklarına kavuşurlar.

belki de onların umudu da bizlerin arasındadır,ne dersiniz?
  • maalesef baba yılmaz çelen 4 şubat dünya kanser gününde hayatını kaybetti. çünkü uygun donör bulunamadı ve onun da diğer hastalar gibi bekleyecek zamanı yoktu. huzur içinde uyusun.
  • acil sifalar diledigim baba-kiz’dir. (bkz: up)
  • katl ne kadar büyük kötülükse kanımca, hayat kurtarmak da en az o kadar büyük iyiliktir. ilik, kaynağı sadece insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracıdır.

(bkz: #90251684)

up editi: baba, kızı ve donör bekleyen tüm hastaların şifa bulması temennisiyle.
  • up diyenlerin kaci bagisci merak ediyorum. lutfen kok hucre bagisinda bulunun. cok basit ya. cok basit.

her yere stand aciyor kizilay zaten. ben avcilar gobek'te denk geldim derhal kan verdim. yapilan islem uc kucuk tup kan vermek. ilac iciyor olabilirsiniz, alkol-uyusturucu kullanmis olabilirsiniz hicbir sart aranmiyor kan vermek icin. verdiginiz kan taraniyor zaten, hastaliginiz var mi diye ve sisteme isleniyorsunuz. nebliyim, ben tesadufen kizilay araci gorup verdim. planlayarak gitmek daha da kolay.

isinizden bir-iki saat icin izin isteyebilirsiniz, biliyorum. tatil gununuzde gidebilirsiniz. ustelik son derece merkezi yerlerde kizilay var. kaninizi verdikten sonra kolayca tatil gezmenizi yapabilirsiniz.
  • boş geçmeyelim, destekleyelim dediğim kampanya.
  • destek bekleyen kampanya.

ne kadar fazla bağış o kadar fazla insanın kurtulması demek. baba ile kızının ve onlarla aynı durumda olan insanların tedavisi için herkesin ilik bağışı yapması gerekiyor.

umarım hemencecik uygun ilikler bulunur ve sağlıklarına kavuşurlar.
  • 2 gün up yapıp 1 haftadır başlığına uğranmayan durum.

yazık gerçekten. en azında son durum nedir bir bilen buralara yazarsa herkes mutlu olur.

not : up.
  • üstlerde bırakalım, herkesi haberdar edelim.
hesabın var mı? giriş yap