şükela:  tümü | bugün soru sor
1648 entry daha
 • 3m firmasına ilham kaynağı olmuştur...

  (bkz: post it/#10570800)
 • ada halkının da, benim de psikolojimi bozmuş dizidir.

  bakınız, nasıl da çekinmeden "ada halkı" diyorum. niçin? adaya düşmüşler artık orada bir halk oldular, bir hayat oluşturdular. kurtulma ümitleri zayıfladığından mı, alışkanlıktan mı, bezginlikten mi bilemedim, olan biteni kanıksamış bir halleri var. gerçi kimin ne bildiğinin muhasebesini de kaçırdık, herkes öyle bir hırsla birbirinden bilgi saklıyor ki, gören de satıyorlar sanır. adanın ne menem bir yer olduğunu bilmeyen bir alay yeşillik de var, kumlarda yayılıp duruyorlar. a-team arkadaşlar ise türlü macera entrika içinde akıllarına geldikçe "skerim adasını adırsını da" tiradı atıyorlar ama onların da hali farklı değil.

  benim anlamadığım, bu kanıksama, alışma hali değil; bu gitme, kurtulma ihtirası. yahu kardeşim, sen bu adadan kurtulmak için bunca efor sarfediyorsun da, hangi sikik hayata gitmek için bunca hırs? hepinizin hayat hikayesini biliyoruz az buçuk, birbirinden boktan sebeplerle bu anunakodumun avustralyasına gelmişsiniz, yine birbirinden boktan halde gidiyorsunuz. neyin savaşını veriyorsunuz ulan? neyin savaşını vermiyorsunuz? neyle savaşıp da neye alışıyorsunuz, anlamadım ki ben sizin olayınızı...

  (anlasan ne olacak ulan, sanki biz anlıyoruz da seyrediyoruz. dimi?)
 • 3. sezon 7. bölümün senaryosunu, makyajlarını, çekimlerini ve efektlerini şirketin stajyerlerinin yaptığını düşündüğüm dizi. şu bölüme kadar elbette pek çok mantık, çekim, devamlılık vs. hatası görmüştüm dizide ama hiç biri bu bölümde olanlar kadar rahatsızlık verici, güldürücü derecede değildi. yahu kardeşim bir kere milyon tane oyuncu içinden renkli gözlü oyuncu bulamama kazmalığına düşmüşsün, oynattığın oyuncuya doğru düzgün lens yapamamışsın e be kardeşim niye kadına yakın girip de seren serengil doğallığındaki gözlerini görmemize neden olursun? klişeler klişeler, eldeki telsizi vuran adam(!), biri kapanınca diğerinde static sesi olmayan türünün tek örneği telsizler, son saniyede ağaçların arasından çıkıp ateş eden kurtarıcı, ameliyat esnasında uyanma klişesini geçiştirmek için dünyanın en iyi cerrahına " ben cerrahım narkozcu değil" dedirtmeler falan... yapmayın arkadaşım ya bir 3-5 ay daha soluklanın yahu.
12351 entry daha