şükela:  tümü | bugün
 • kim ne derse desin, aklımızda en çok kalan sahneler, içimizi en burkan ve dağlayan sahneler bu diziden, hâlâ. desmond'un penny'le telefon görüşmesi, charlie'nin greatest hits'i, jack'in o en tuhaf anda "geri dönmek zorundayız, kate," demesi... tüm dünya için bir milattı lost ve asla ama asla kötü hatırlanmayacak; tıpkı biten bir sevdanın ardından, çok sonra, hep güzel anıların hatırlanması gibi.

  iyi ki vardın.

  edit: bitişinin 10. yıldönümüymüş, yeminle hiç haberim yoktu. sadece, yine kafa güzel bir akşamın sonunda aklıma düşmüş ve beni hüzünlendirmişti. ama demek ki böyle oluyor bu iş. insanın içine işliyor, farkında olmadan hissediyor, hatırlıyor, vesaire.
 • 10 yıl önce bugün final yapan dizi.

  çoğu kişi finalini beğenmemiştir, sebebi de anlamamış olmalarıdır. ama cevap verilmeyen bir sürü soru vardı, o konuda haklıydı izleyici.

  ülkemizde yabancı dizi bağımlılığını da başlatmıştır.
 • sonunun hayal kırıklığı olması dizinin oluşturduğu yüksek beklentidendir.
  adada sürekli bir şeyler oldu. her bölümün sonunda bir sonraki hafta iple çekildi ve teori üzerine teoriler kuruldu.
  beklenti bu kadar yüksek olunca final bölümünü stanley kubrick de çekmiş olsa beğenilmeyecekti ama yine de efsaneler efsanesi dizidir.
 • finalinden 10 yıl geçmiş ama kıyaslanabileceği bir dizi çıkmamış efsane. daha kaliteli, daha iyi oyunculu yada senaryolu diziler çekildi ama karakterlerle bu kadar bağ kurduran, bir yandan samimi bir yandan gerilim ve merak dolu dizi gelmedi. sorunları var mıydı vardı ama 6 sezon boyunca çizgisini hiç bozmadı, karakterlere ve hikayelerine hep sadık kalındı. gayet güzel ve duygu dolu bir finalle de bitti.

  seni hep iyi hatırlayacağız lost.
 • finali kötü olabilir ama benjamin linus ve desmond hume gibi iki efsane karakteri ortaya çıkarmalarından dolayı senaristlerini tebrik etmek gerekir. ülkemizde yabancı dizi izleme furyası lost ile başlamıştır. lost gibi merakta bırakan bir dizinin bir daha geleceğini sanmıyorum.
 • çok pis nankörlük yapacağım dizidir. ne emekler verdik izlemek için. b.k gibi finalle hala sövdürür.
  (yazar burada nikine atıf yapar.)
 • 10 yıl dile kolay. benim için yeri her zaman çok ayrı, her zaman çok özel olacak. hayatımı değiştiren dizi.
 • ıkinci sezon itibariyle bozmaya basladi, finale kadar nasil dayandik seneler once aklim almiyor.
 • yayınlandığı yıllar boyunca yaptırdığı brainstorm dizinin kendisinden de güzeldi. sonradan izleyip her bölümden sonra yüzlerce entry okumayanların alamayacağı bir tat tabi. hem adada bahsi geçen konular ve özellikle de karakterlerin okuduğu kitaplar ufkumu cidden açtı. morel'in buluşu, watership tepesi gibi ilginç kitaplarla buluşmamı sağladı.
 • yabancı mı dizi mi izleme mi furyası, bu diziyle mi başlamıştır.? evet evet.