şükela:  tümü | bugün
116 entry daha
  • robot dahil tüm fertleri salak olan robinson ailesinin uzay, kara delik, yeni gezegen ve dr. smith'e karşı verdiği hayatta kalma mücadelesini anlatan dizi. oysa ne de çok para harcamışlar konsepte, keşke adam gibi bir iş çıkarsalarmış.
  • aslında severek başladığım ama dr. smith karakteri yüzünden neredeyse bırakmak üzere olduğum netflix dizisi. lan boktan entrikalar yüzünden yerli dizi izlemiyodum beteri burda karşıma çıktı. hiçbir anlamı olmayan, sırf kötülük olsun diye yapılan entrikalar izliyoruz sürekli. bezdim, yeminlen bezdim...
  • iki gün içinde, ilk sezonunu bitirmiş olduğum netflix dizisidir. sonunu gördüğüm için söylüyorum bir ikinci sezon gelecektir.

başlangıçta ilgi uyandırıcı bir konusu olması nedeniyle izlemek istediğim bir dizi idi. bu sebeple bir aralık diziyi bitirmeye karar verdim. toplamda on bölümlük ilk sezonu ile ortalamanın az üstü bir puan ile 7.25 vermek istiyorum. "neden böyle bir şey yapıyorum?" bilmiyorum.

gereksiz puanlamamızı geçersek dizide sevdiklerim ve sevmediklerimden bahsediyem. belki sonrasında azıcık spoiler da verebilirim. öncelikle uzay ile ilgili olması izlememdeki en büyük etken. konu nedense sürükleyici. başlangıçta biraz ağır gidiyor. bundan sıkılmama rağmen filmdeki merak uyandıran şeyler bölümleri art arda izlemeye itti. ancak karakterlerin keskin çizgilerle ayrılması çok sıkıntılı. bu yüzden kimin neyi yapacağı çok tahmin edilebilir oldu. hatta benim gibi senaryoyu tahmin etme konusunda türk dizilerinden öte gidemeyen birisi bu amerikan yapımı dizide pek çok şeyi önceden tahmin etti. hatta bununla kendi kendine övündü.

uzayda, koskoca uzayda kaybola kaybola görünüşte güzel bir gezegene düşüp her anında aksiyon yaşamak, bir şeylerin ters gitmesinin gerekli olduğu bu dizi bize bir yerlerden tanıdık geliyor. bu haliyle bir türk dizisinden arta kalır yanı yok. ancak her şeyine rağmen, genel olarak bu diziyi sevdim.

bunun yanında robot abimizin bir köpekten farksız olmasına üzüldüm. daha akıllı olmasını beklerdim.

şu penny'nin aldırışsız duruşunu çok sevdim nedense. biraz kendime benzettiğimden midir nedir. küçük will'se afedersiniz çok saf. öyle katdeşim olacak valla... judy ve ciddiyeti biraz benden uzak durumlar. bu anneyle baba rolü çom tanıdık geliyor. hatta her olay biraz klişe gibi.

son olarak böyle bir ağlak kötü rolünü allah kimseye vermesin. film boyunca en nefret ettiğim dr. smith ablamız oldu.