şükela:  tümü | bugün
  • the war on drugs adlı grubun 18 mart'ta çıkan, 3. studyo albümü. metacritic'te aldığı yüksek ortalamadan dolayı ilgimi çekti. henüz dinlemeye başladım, şimdilik kulağa güzel geliyor.
    edit: dinledim tamamını, güzel albüm.
  • albümün derinlemesine incelemesi için tık!
  • 2014'ün şuan için en iyi albümü. hak ettiği ilgi alakayı uzun yıllar sonra göreceğini düşündüğüm.
  • off tam ihtiyacim olan anda kucagima dusen album.. gercek bir bruce springsteen terliligi alip bulutlu bir amerikan kosusuna cikmis gibiyiz. alkislar bu uzun sacli guzel abimize.
  • buraya yazalım da unutmayalım. bu yılın albümü olur kendileri. dinleyin.
  • 2014 yilinin bitimine sadece 3 ay kalmisken, bu yil cikan albumlere bir acele sardim. hangi birini dinleyebilecegimi bilmiyorum ama sirayla basladim, ne kadar dinleyebilirsem artik. lost in the dream, pensilvanya/philly orijinli the war on drugs'in mart 2014'de secretly canadian'dan cikan 3. albumu. dinlenirligi oldukca kolay geldi bana; akilda kalici melodisi ve depresif sozlere sahip sarkilari var. 2012 yazinda basladiklari kayitlari philadelphia, ny, north carolina, new jersey sehirlerinde yapilmis. albumde yer alan tum sarkilarin sozleri adam granduciel'e ait. 2011 cikisli slave ambient albumunun yayinlanmasindan sonra vaktinin buyuk cogunlugunu -yaklasik 2 yil- konserlerde geciren granduciel'in tur sonrasi gunluk hayata adaptasyon surecinde yasadigi sikintilari sarki sozlerine yansimis.

steven hayden ile yaptigi bir roportajinda su sozleri soylemis:

“i traveled the u.s. probably like 47 times in 10 years. just constantly going and going and going, doing music at home, being up all night, working on music all weekend, and going to work all week, going on tour, then coming home, and then going on tour with kurt for a month, coming home, and then doing it all over again. all of a sudden, it was like, no more. all of a sudden you’re like, ‘oh my god, i’m 34. now i have to make a new record.’”

sound'unda bruce springteen, dylan, spaceman, neil young, dire straits benzerliginden bahsediliyor bolca. yasasin springsteen ruhunu yasatanlar! albumun 2 numarasi red eyes cok guzel sarki dinleyin.

albumle ayni ismi paylasan sarkinin sozleri ise su sekilde:

lost in the dream
    or just the silence of a moment
    ıt’s always hard to tell
    down in the way
    they cut it open and they sold it
    ıt’s always hard to tell

ı saw a soldier man
    ı looked in his eyes like they were rings
    ooh but his heart, it can’t resist
    you may risk it all
    you’d risk it all for the memory
    but it’s living under your skin
    love’s the key to the things that we see
    and don't mind chasing
    leave the light on in the yard for me

when we were the same
    we stroked our arms
    and we wore them thin
    ah, the sadness is in
    but you don’t miss it, man
    you got it all like a memory
    now it’s living under your skin
    love’s the key to the games that we play
    but don’t mind losing
    love’s the key to the things that you see
    but you don’t mind moving
    ıt’s a door in a dark in the way
    ıt’s the key in the dark for the spark
    love’s a game, always the same
    oh, all the way
  • ağlak ingilizlerden bıkanlar için rüya gibi, buram buram amerika kokan bir albüm.
  • 2 haftadır döndürüp döndürüp dinliyorum, cidden bu senenin en sağlam albümlerinden birisiydi.
  • 2014'un en iyi albumu mu bilemem ancak uzun zamandir dinledigim albumler arasinda dinlerken parca gecme istegi uyandirmayan cok basarili albumlerden biri, sarip sarmalama da tam hani. muzikte biraz biraz dire straits etkileri hissettim ben de ama kesinlikle calinti degil alin teri.. vokal ve gitar tonlari ozellikle cok guzel.

simdi gelin birkac onemli mecra nasil puanlamis bakalim:

pitchfork: 8.8/10
    nme: 9/10
    spin: 9/10
    allmusic: 4,5/5
    metacritic: 86/100

son olarak pure rock ozlemiyle yanip tutusuyorsaniz ve dinleyecek iyi bir komple album ariyorsaniz mutlaka dinleyin diyeyim. alin cd'sini arabada evde ofiste dondurun, keyfine varin bol bol hadi bakalim..
  • "eyes to the wind" adli 6. parcasi ile beni benden alan..

sozlerini yazmazsam olmaz:

ı was sailin' down here on the wind
    when ı met you and ı fell away again
    like a train in reverse down a dark road
    carrying the whole load
    just rattling the whole way home

have you fixed your eyes to the wind?
    will you let it pull you in again?
    on the way back in?
    ı’m a bit run down here at the moment
    let me think about it babe
    let me hold ya