şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uyurken çorap giyen hatunları anlayışla karşılayan badi canlısı bi insan.. kendisini hayattan koparmamak adına az ve öz yazıyorum bilinci hep körpe kalıyor böylece..
 • can sıkıntımı alıp götüren yazar. sözlükten bıkmama yakındı ki böyle bi dost kapısı aralanıverdi.

  kız arkadaşına atıcağı mesajları babasına atıcağına bana atsın da iki lafını belini kıralım:

  (bkz: yanlış kişiye mesaj atmak/@lostdiary) *
 • canım badimdir.

  öyle de kalacaktır..

  bir gün,
  nasıl olduğunu o an anlayamadığım bir şekilde, beni mutluluklara sürükleyiveren kişidir.

  yazılarım hakkında ne düşündüğünü her daim merak ettiğim ve merak edeceğimdir..
  güzel kitaplar okuyandır, kelimelere gülümseyendir..
 • ıssız bir adaya giderken yanıma alacağım üç şeyden biri olurdu.
  hem becerikli, hem düşünceli, hem akıllı, hem sempatik, hem romantik, hem komik, hem öğretmen, hem doktor, hem ayakkabı bağlayıcı..
 • bu adam kral!
 • zaten olgun, aklı başında, şahane bi' fikir adamıydı, bugün bir yaş daha büyüdü, tam oldu.

  mutlu yıllar kuzucum..
 • şuan nickaltımda ağladığını gördüğüm yazar.

  vasatlık bayraktarı, "sen benim kim olduğumu biliyor musun?" fırkasından ve ankara saldırısı sonrasında "ya canım işte mit napabilirdi, siz de çok şeyidiyonuzğ. destekliyorlar oluyor " diyebilen midesizler tayfasından bir adam.

  ancak asıl sorun bu yazarın kişiliği ile ilgili olmaktan ziyade, yazarın bilgi sahibi olmadan hakkında yazdığı bir konuda bilerek yalan söylemesi. söylediği yalan ise türkiye'de istihbaratın çok ama çok zor alınıyor iddiası (ki bu iddianın temelinde mit'in dün kurulduğunu varsayınca çok mantıklı bir ihtimal) ve söylediği zaman ise pazar günü bomba patladıktan hemen sonra.

  öncelikle doğru olduğu yer:
  - evet istihbarat işi ona ve bana zor, çünkü bu benim işim değil, büyük ihtimalle onun da işi değil.

  yanlış olduğu yer:
  -eğitimini bu alanda yapmış, bunu meslek edinmiş biri içinse dünkü yaşanan talihsizlikten ziyade başarısızlıktır, çünkü bu işin ehlidir ve bilir.

  bu yazarın insanlar hayatını kaybederken sike sürülmeyecek sığ ama en önemlisi yalan yorum yapması şuan ne kadar doğrudur ve yarın ne kadar doğru olacak tartışılacaktır, ifade özgürlüğü denilecektir. ancak yazarın benim nickaltımda da değindiği benim ona attığım mesajımda da belirttiğim mit'i anasıyla paylaşıp babasının da onları izlemesi dileği sadece bir hayaldir.
 • beyin ozurlu diyecem ama beyni oldugunu sanmiyorum.
 • saray propagandistleri halkn tam olarak ne düşünmesini, neyi nasıl algılayıp hangi sonuca varmasını istiyorlarsa, bu sözlük yazarı % 100 o noktaya gelmiş.

  propaganda tekniğinin kusursuz sonuç verdiği bir örnek:

  (bkz: #64003278)
 • işine gelmeyeni fetöcü ilan eden sözde muhalif yazar. bu tipler mantar gibi türedi yakın zaman içinde. cümleye başlarken genellikle ben de onlardan değilim, ben de muhalifim , ben de cumhuriyet aşığıyım gibi birleştirici sözlerle başlayıp sonrasında övmek istedikleri ya da yermek istedikleri kişiyi ya da konuyu gereksiz ve altı boş argümanlarla değerlendirirler.

  haa tabiki objektif olmak lazım. yiğidi öldürüp hakkını yememek gerek. ama bu zihniyet istediği kişiyi yağlıyor ballıyor, bir anda yiğit yapıyor. sonra o yarattığı sözde yiğidi aslında sevmediğini ama hakkını da yememek gerektiğini söylüyor.

  bu tiplerden uzak durun.

  bu arada aklınızda bulunsun. eleştirmek için mesaj attığınız bu yazar hemen ananıza bacınıza küfür ediyor. ben vaktimi boşa harcadım, siz vaktinizi boşa harcamayın böyle tipler için.