şükela:  tümü | bugün
 • bir proje. warner bros ve amazon ortaklığında olması düşünülüyormuş.

  http://variety.com/…of-the-rings-amazon-1202606519/

  at fava bekle.
 • (bkz: middle earth shadow of war) ile coşan özlemimizi daha da coşturacak olan haber aslında amazon ortaklığı popüler kültürden çok kaliteye önem vermelerini sağlayabilir ama diğer tarafta da warner bros olması can sıkıcı umarım iyi bir proje olur doya doya izleriz.
 • hobbit rezaletinden sonra aman dedirtendir. sadece bir savaş sahnesi için 20.000'den fazla maske hazırlanan lotr nerede, %90'ı cgı ile yeşil perde önünde çekilip ıan mckellen'ı emotional breakdown'a sürükleyen vasat uyarlama nerede.

  uzak durun kardeşim. para kaygınız varsa açın bir banka hesabı yüzüklerin efendisi üçlemesinin anısına hakaret etmememiz için gereken bedel bu kadar deyin biz bulur buluşturur göndeririz.
 • film kadar olmasa da izlenebilecek dizidir. neden çünkü her şeyi film ile kıyaslayacağız. filmde böyleydi, dizide neden böyle olmadı diyeceğiz. bir de beklenti çok yüksek olacağı için çok iyi bir ekip ve oyuncu kadrosuyla çekilmesi gerek. ek olarak, gandalf'ın 5. sezonun şafağında doğuya bakın demesiyle sonuçlanabilir.
 • (bkz: get the fuck outta here)

  game of thrones bütçesi ayırmayacaksanız lütfen hiç yapmayın. ha bir de sadece bütçe yetmiyor, senaryonun iyi yazılması için uzun bir zaman ayırın gerekirse. hobbitte peter jackson'un yaşadığı kısıtlamaları tekrar yaşamayalım.

  ha bir de mümkünse aynı hikayeyi anlatmayın. aynı evrende geçsin başka bir hikaye olsun gerekirse izin alın christopher'dan shadow of war ekibinin yaptığı gibi sınırların dışına çıkın. ama gün sonunda gerçek bir lotr fanının içine sinen bir şey çıksın.

  yoksa hepinize şimdiden küfür edilmiş olarak sayabilirsiniz.
 • 2 sene sonra gelen edit: dizi uclemeden farkli bir zaman ve yerde geçecek. orjinal üçleme bozulmayacakmis. ayrıca dizide gandalf karakteri(ki yer alabilir) ian mckellen tarafından canlandirilacakmis. bu bilgiler ışığında her şey çok güzel olacak diyebiliriz. merakla bekliyorum.

  film üçlemesi'nin oyuncu kadrosu olmadıkça hep eksik kalacak serinin dizisinin çekilmesi iddiasıdır.

  the lord of the rings film üçlemesini(pj) diğer fantastik film veya dizilerden ayıran şey üçlemede cast'ın kusursuz olması ve her oyuncunun canlandırdığı karakteri kendisiyle özleslestirip seyirciye bunu kabul ettirmesidir. örneğin gandalf deyince herkesin aklına ian mckellen gelir veya cate blanchett dışında bir galadriel düşünemezsiniz. diğer oyuncuların bir çoğu için de bu durum geçerlidir.

  her ne kadar kitabı kadar tatmin edici bir seri olmasa da lotr film üçlemesi oyuncular sayesinde hepimizi hayran birakabilmistir kendisine. bu sebepledir ki pj'nin lotr üçlemesi dışında farklı bir yapımda ilgili karakterleri benimsemek izleyici için kolay olmayacaktir. izleyici mutlaka oyunculara yabancılık çekecek ve her seferinde pj'nin film üçlemesinin o efsanevi cast'ı ile kıyaslama icine girilecektir. bu bakımdan bazı şeylerin özel kalmasi gerektiğine inanıyor ve ekranlarda lotr serisinin pj'nin üçlemesi ile sınırlı kalması gerektiğini düşünüyorum.
 • "idare eder" i olmayacak kadar büyük risk taşıyan iş. ya gelmiş geçmiş en iyi dizi olup listeleri süpürür ya da daha ilk birkaç bölümde yerden yere vurulur. aslında efsane bir iş çıkması için en belirleyici etken olarak mükemmel bir evren var ortada. kıymet bilecek ellere teslim edilirse mükemmel olur ama tv-reyting dinamikleri nasıl etki eder buna, orası soru işareti.
 • bence got titizliğinde çalışılırsa olur. casting önemli. ben casting'de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. çünkü bu dizide oynamak isteyecek adam kafadan lotr geek'i olacaktır zaten. evrene uzak adamı almazlar kanaatindeyim. dizi olması sebebiyle de kitaptaki bir sürü detay güzelce, yavaş yavaş işlenebilir. ortaya kitap gibi on numara beş taşak bir iş çıkabilir. bunu yapacak adamlar lotr evreninin kalibresinin farkındadır zaten. osuruk bütçeyle osuruk iş çıkarmaya cesaret edeceklerini zannetmiyorum. hikayeden ötürü bütçe sike sike yüksek olmak zorunda. hepsinden önemlisi hikayeyi adam gibi anlatabilecek kaliteli bir yazar/yönetmen ekibi olması.
 • lotr'u tekrar çekmek yada dizileştirmek yerine keşke aynı evrende başka konuları işlese. zaten eksikleri olsa da peter reisin lotr filmleri yeterince kaliteli. onun yerine hürinin çocukları yada silmarillion daki hikayeleri izletseler bize keşke. hatta her sezon 1 hikaye. onlar bitince bitmemiş öykülere girseler de biz de izlesek.