şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir proje. warner bros ve amazon ortaklığında olması düşünülüyormuş.

  http://variety.com/…of-the-rings-amazon-1202606519/

  at fava bekle.
 • (bkz: middle earth shadow of war) ile coşan özlemimizi daha da coşturacak olan haber aslında amazon ortaklığı popüler kültürden çok kaliteye önem vermelerini sağlayabilir ama diğer tarafta da warner bros olması can sıkıcı umarım iyi bir proje olur doya doya izleriz.
 • riskli iş. mükemmel bir dizi çekebileceklerse çeksinler, ne ala.
  romanlarıyla, filmleriyle, her şeyiyle muazzam olan yüzüklerin efendisi efsanesini, mükemmelden daha aşağısı kurtarmaz. yerimi aldım bekliyorum.
 • hobbit rezaletinden sonra aman dedirtendir. sadece bir savaş sahnesi için 20.000'den fazla maske hazırlanan lotr nerede, %90'ı cgı ile yeşil perde önünde çekilip ıan mckellen'ı emotional breakdown'a sürükleyen vasat uyarlama nerede.

  uzak durun kardeşim. para kaygınız varsa açın bir banka hesabı yüzüklerin efendisi üçlemesinin anısına hakaret etmememiz için gereken bedel bu kadar deyin biz bulur buluşturur göndeririz.
 • film kadar olmasa da izlenebilecek dizidir. neden çünkü her şeyi film ile kıyaslayacağız. filmde böyleydi, dizide neden böyle olmadı diyeceğiz. bir de beklenti çok yüksek olacağı için çok iyi bir ekip ve oyuncu kadrosuyla çekilmesi gerek. ek olarak, gandalf'ın 5. sezonun şafağında doğuya bakın demesiyle sonuçlanabilir.
 • (bkz: get the fuck outta here)

  game of thrones bütçesi ayırmayacaksanız lütfen hiç yapmayın. ha bir de sadece bütçe yetmiyor, senaryonun iyi yazılması için uzun bir zaman ayırın gerekirse. hobbitte peter jackson'un yaşadığı kısıtlamaları tekrar yaşamayalım.

  ha bir de mümkünse aynı hikayeyi anlatmayın. aynı evrende geçsin başka bir hikaye olsun gerekirse izin alın christopher'dan shadow of war ekibinin yaptığı gibi sınırların dışına çıkın. ama gün sonunda gerçek bir lotr fanının içine sinen bir şey çıksın.

  yoksa hepinize şimdiden küfür edilmiş olarak sayabilirsiniz.
 • netflix, hbo ve amazon gibi devler şimdiden yarışa girmiş. allah'ım ne paralar dönüyordur kim bilir?
 • film üçlemesi'nin oyuncu kadrosu olmadıkça hep eksik kalacak serinin dizisinin çekilmesi iddiasıdır.

  the lord of the rings film üçlemesini(pj) diğer fantastik film veya dizilerden ayıran şey üçlemede cast'ın kusursuz olması ve her oyuncunun canlandırdığı karakteri kendisiyle özleslestirip seyirciye bunu kabul ettirmesidir. örneğin gandalf deyince herkesin aklına o efsanevi sesiyle ian mckellen gelir veya cate blanchett dışında bir galadriel düşünemezsiniz. diğer oyuncuların bir çoğu için de bu durum geçerlidir.

  her ne kadar kitabı kadar tatmin edici bir seri olmasa da lotr film üçlemesi oyuncular sayesinde hepimizi hayran birakabilmistir kendisine. bu sebepledir ki pj'nin lotr üçlemesi dışında farklı bir yapımda ilgili karakterleri benimsemek izleyici için kolay olmayacaktir. izleyici mutlaka oyunculara yabancılık çekecek ve her seferinde pj'nin film üçlemesinin o efsanevi cast'ı ile kıyaslama icine girilecektir. bu bakımdan bazı şeylerin özel kalmasi gerektiğine inanıyor ve ekranlarda lotr serisinin pj'nin üçlemesi ile sınırlı kalması gerektiğini düşünüyorum.
 • "idare eder" i olmayacak kadar büyük risk taşıyan iş. ya gelmiş geçmiş en iyi dizi olup listeleri süpürür ya da daha ilk birkaç bölümde yerden yere vurulur. aslında efsane bir iş çıkması için en belirleyici etken olarak mükemmel bir evren var ortada. kıymet bilecek ellere teslim edilirse mükemmel olur ama tv-reyting dinamikleri nasıl etki eder buna, orası soru işareti.