şükela:  tümü | bugün
 • i hope that you miss me
  put me down on history
  i feel such a reject now
  get yourself a life
  i hope that you're sorry
  for not accepting me
  for not adoring me
  that's why i'm not your wife

  people are stranger
  people in danger
  people are stranger
  people deranged or

  i remember there was
  nothing i could ever do
  never could impress you
  even if i tried
  tell somebody who cares
  fill the room with empty stares
  go to bed and say my prayers
  keep them satisfied

  people are stranger
  people in danger
  people are stranger
  people deranged

  loud and clear i make my point my dear

  i hope that you never
  get the things you wanted to
  now i cast a spell on you
  complicate your life
  hope you get a puncture
  everywhere you ever drive
  hope the sun beats down on you and
  skin youself alive
 • cranberries'in bury the hatchet albümünden olan bu parça sanki fsol'un iiyim guzelim ama canimi sikma perdeleri indiririm başlığında ele aldığı "perdeleri indirme kornişi sökme" anından sonra söylenmiş gibidir. dolores o riordan o derece sinir sahibi olmuş bir insandır ki son verse'de yaratıcı beddualar dinleriz (siz burada görüyorsunuz) kendisinden de şenleniriz.

  "hope you get a puncture everywhere you ever drive" "boyun devrilsin altında kalasın"dan, "hope the sun beats down on you and skin yourself alive" da "çöllerde susuz kalasın"dan daha etkilidir bir buyuk britanya insanına göre. keza bunlar güneş altında pembeleşip kızarmaya müsait olurlar, bizim erkeklerimiz gibi her yaz akdeniz sıcağı ile kavrulmamış olurlar. güneş altında lastik değiştiren bir ingiliz/iskoç/irlandali sıcak suda bekletilmiş domates kadar çabuk soyulacaktır, desperate andy profili alacaktır.
 • sadece, kariyerine moda dunyasinin kalbi olan 'it gibi calisilan' moda evlerinin ciraklik atolyelerinden degil de, sanat galerilerinde baslamis, basladiklari gunun on sene sonrasinda ise moda dunyasinin duayenleri, ya da en azindan el ustunde tutulan darlingleri haline gelmis hollandali duo viktor and rolfun sanat galerilerine geri donusunu gormek icin bile gormeye degecek bir calisma. 1996 yilinda sadece su iceren, kokusuz 'kotu bir chanel 5 taklidi 'goruntude' parfum yaratip, kapagini acilamaz kildiklarinda, ticari dunyaya karsi aldiklari tavir, ve 2002 yilinda kis defilesinde, podyuma ilk mankenleri olarak cikan aktris tilda swintoni izleyen butun mankenlerin birer 'tilda swinton replikasi' olarak endam ettigi ortaligi karistiran, her zaman icerigi punk bir tavir ile beslenen koleksiyonlari ile moda dunyasinda bile kendi cevapsiz sorularina ve sorgulamalarina yer acabilen bir ikilinin simdi nasil bir seyler yumurtladigi gormeye deger. bunun yaninda unu kaf dagini bile asmis, bize de gozukmus, sayin pipilotti rist'in elini attigi bir projeye goz atabilmek yine nasil bir heves uyandiriyor, bunu anlatmaya baslayamayacagim bile.
 • bizdeki açık seçik, açık ve net benzeri anlama gelen ingilizce deyim. şarkıdaki kullanımı da "ne diyeceksem açık seçik söyledim, hala anlamadıysan o senin salaklığından, allah belanı versin sümsük herif" şeklindedir.
 • dinlediği her an keyif verebilen cranberries şarkısı. özellikle "hope you get a puncture everywhere you ever drive" kısmı koparır. sözleri türkçeye çevrilirse nil karaibrahimgil gibi soz yazma kilavuzunda entry olabilir.
 • muhteşem bir parçaymış. hayır bugüne kadar nasıl kaçırdım onu anlayamamaktayım.
 • telsiz vb iletişim aygıtlarında gönderici sesinin karşı tarafa nasıl ulaştığını öğrenmek amacıyla radio check yapar, eğer sesi karşı tarafa net ve yüksek ulaşıyorsa bu anons yapılır. "sesin net ve yüksek geliyor, dediğin duyuluyor, konuşmaya devam et gönlünce" anlamına gelir.

  örnek:
  - xyz ground, this is n123, radio check please
  - n123, i read you loud and clear.

  (bkz: crystal clear)
 • ortaokul zamanlarında itk servisinde sabah akşam çalmasından hatırlanan insanın içinde hareketli,güzel bir his uyandıran cranberries şarkısı.
 • 12 senedir dinleyip sözlerini hiç düşünmediğim cranberries parçasıdır bu. yıllarca dolores'in* bize toplumsal bir mesaj verdiği düşüncesindeydim ne hikmetse.
  ama bugün fark ettim ki meğer bu şarkı bir bakıma bir ismail yk, bir allah belanı versin temasındaymış. çok acayip lan.

  kendi salaklığıma mı yanayım neye yanayım, nerelere gideyim bilemedim bak. gideyim çay doldurayım kendime bari.

  ama melodisi çok güzel bak.

hesabın var mı? giriş yap