şükela:  tümü | bugün
  • yeni louis c.k. gösterisi. 4 nisan'da netflix üzerinden yayınlanacakmış. şu da fragmanı.

edit: az önce izleyip bitirdiğim gösteri. bana kalırsa bir önceki special'ı louis c.k. live at the comedy store'a göre çok daha güzeldi. bir live at the beacon theater kadar olmasa da bir oh my god ayarındaydı.

kürtajla direk lönk diye olaya girerek george carlin'i andığını düşünüyorum.

ses taklitlerine bayıldım. birisini taklit etmeyi beceremediğini kendisi de sürekli söylüyor zaten ama ses efektlerini muazzam yapıyor bu adam. erkeklerin etrafa döl fışkırtma isteğini havai fişek patlaması gibi yapışını görünce durdurup haykırmam ve başa sarıp tekrar tekrar izlemem gerekti. o havada patlayıp aşağıya saçılışı falan ahaha. bir önceki gösterisinde de kızlarının kötü seks deneyimlerini anlatırken "blizzard of bad dicks" sesi yapmıştı onda da gülmekten ölmüştüm.

ışid'in kellerin kafasını kesmemesinin nedenini anlattığı kısım muazzamdı.

magic mike ile ilgili olan kısmı içten içe beklediğimi farkettim. çünkü neredeyse her gösterisinde kendi cinselliğini sorgulamakla ilgili bir esprisi oluyor. ve her seferinde de güldürüyor.

bu gösterisinin beni en şaşırtan yanı gösterinin sonundaki encore sahnesiydi. bu adamı takip edenler bilir ki pek encore yapmaz. en azından video halinde gösterilerine koymaz. o yüzden insanlar alkışlamaya devam edip sahneye geri çıktığını görünce çok şaşırdım. gerçi koymamış o kısmı ama yine de ilk defa böyle bir şey yaptığını gördüm.

her yeni şovunda kızlarından daha az bahsediyor. bunda da durum aynı. ama ne zaman kendi yaşadığı veya ailesiyle alakalı bir konuyu anlatıyor en çok o kısımlarda gülüyorsunuz. bence bu yüzdendir ki yeni şovları eskileri kadar beğenilmiyor. bana kalırsa bu şovu ailevi olaylar ve genel meseleler açısından tam ayarındaydı.

beni sırf şovunu izlemek için netflix üyeliği açmakla uğraştıracak tek kişi kendisi. ve iyi ki yapmışım dedim. zaten netflix ile 2 gösterilik anlaşma imzalamış . belki sondaki kısmı göstermemenin bununla bir ilgisi vardır.

kısacası son şovundan daha çok sevdiğim, kült olmayan ama kesinlikle kaliteli bir gösterisi.
  • vouv vouv vouv. iyice sapıttı bu adam yaşlandıkça. bir tane aşırı olmayan cümlesi yok. çok yakın olmadığınız, kafalarınızın çok uyduğuna emin olmadığınız, yıllardır tanışık olmadığınız kişilerle beraber zaten izlemeyin de tavsiye ederken de iki kere düşünün. tek başıma izledim ve inanılmaz eğlendim. yakın takipteyim. "louie" ve "horace and pete" i de ayıla bayıla izledim izlettim. devam louis baba
  • gece gece mutlu etti beni paçoz piç.
  • yaslandikca komedi anlayisi daha da uca gidiyor ama siritmiyor bu adama hic. guluyoruz yine. anlamiyorum.
  • (bkz: gurban olam spoiler atman)

izledim editi:

harika. lui bey yaşı ilerledikçe vaaza dönüştürüyor işi. ama komik olmadığını kesinlikle söyleyemeyiz. tipik üst düzey gösterisi olmuş.
    8.9/10
  • üstada sonunda giydirmişler takımı. yaşını başını aldın, giy şu gömleği de dizginle biraz şakalarını der gibi çıkarmışlar sanki ama reyis yine vermiş, veriştirmiş tabi. dünyada bu adamdan daha komik herhangi bir şey var mı bilmiyorum. varsa da ben henüz rastlamadım.
  • -----------spoilerimsi şeyler------------

gösteride tek rahatsız olduğum şey takım elbise giymesiydi. bütün gösteriyi bir ümit ceketini çıkarır diye izledim ama nafile. izlerken ben terledim valla.
    gösterinin ilk 20 dk'sı dedim eyvah. hani sağlam tespitler yok, overall espriler falan derken sonrasında açıldı gösteri. hele sonlarına doğru bam güm vurmaya başladı çok da iyi oldu. fakat son iki gösterinin bu gösterisinden daha sağlam olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. sanki eskiden daha sağlam gözlemler, tespitler ve hardcore espriler vardı. bu gösterisinde güncel ve siyasi olaylara ucundan değdirip, etliye sütlüye karışmamış gibi gibi... gerçi gösterinin son 10 dksında ailesi hakkında söyledikleri fazlasıyla hardcoredu da neyse.
    sonuç olarak izleyin efendim. beklentim yüksekti ona rağmen eğlendim. adam yapmış yani. gösterinin devamı gelecek gibi hadi hayırlısı.

-----------spoilerimsi şeyler------------
  • 10 uzerinden 4 verilebilecek alisilagelmis kalitesinin altinda bir gosteri olmus. devamli olarak taklit yapmaya calismasi, sesler cikartmasi ve yuksek sesle anlattigi seylerin komik oldugunu sanmasiyla dolu bir gosteri.
  • saka degil netflix'de ilk 15 dakikasinda ciktigim gosteri. lisede simit kuyrugunda daha kaliteli espriler donuyordu. burada bir eksici 20. dakikadan sonra aciliyor demis, belki izleyecek bir sey bulamadigim bir gun ikinci bir sans veririm.
  • bir louis c.k fanboyu olarak, başıma bir şey gelse de beğenmediğim gösteri.

bir kere louis c.k. 'i loius c.k. yapan şey;

1) kadınlar hakkındaki tespitleri,
    2) 2 kızının gelişim çağındaki değişik hikayeleri.

şimdi bu gösteride öncelikle louis c.k.'in ne acı ki yaşlandığını görüyoruz.

abortion'dan ölüme, christian'lıktan angels'lara, suicide'dan isis'e bağlamış bir adam olup çıkmış.

gösteride zorla yapılan ve gayet uzun süre tepki almadığı halde devam ettiği taklitler hatta 9/11 muhabbetinde 19'a kadar sayması ve 1 teen'e bağlaması falan gerçekten shit tier espriler.

koskoca louis c.k. gösterisinde, başlangıçtaki havai fişek efektli mastürbasyon'dan başka bir şey yok,
    kadınlar yok!
    ben 49 yaşındayım diyip altını doldurmadı!

neyse eskilerden şunu izleyip güzel olarak hatırlayalım, umarım bir sonraki gösterisinde daha iyi şeyler yapabilir :
    https://www.youtube.com/watch?v=dghdotr6htc