şükela:  tümü | bugün
 • vampire chronicles serisinin en "insan gibi" olan vampiridir.
  lestat de lioncourt tarafından yapılmış*, lestat'ın güçsüz zamanında ona verdiği kanla vampir olabildiği kadar olmuştur.
  millenium vampirlerinin en güçsüzüdür (aslında bununla ilgili bir durum var ama spoiler olmasın, siz en iyisi merrick'i okuyun) ve buna sebep olarak da günün birinde ölmek istediğinde ölemeyecek kadar güçlü olmak istememesini gösterir.
  ağlak bir karakterdir, ama şahsi kanaatimce cazibe yumağı olarak yansıtılan lestat efendi'den* çok daha cazibelidir.
  interview with the vampire filminde bir başka honey olan brad pitt tarafından başarıyla canlandırılmıştır.
  hele cinnet geçirip paris'teki vampirler tiyatrosunu yaktığı sahnelerde elinde orakla yürüdüğü bir görüntü vardır ki, adamı dinden çıkarır.
 • anne rice in vampir karakterleri içinde en insancil gibi görünenidir. bunun sebebi mizmizligi midir, bu da tartisilir ama uzun süre vampirlige adapte olamamis, kabullenememis bir vampirdir. lestat tarafindan, kendisine seçme sansi verilmis olmasi da arada bir kafasina kakilir.
  kronolojinin ilk ve en güzel filmi olan interview with the vampireda basrolde olsa da anne rice asil karakteri louis degil, lestat tir
 • siyah saçlı, yeşil gözlü, sopa gibi bacaklı ve son olarak çoook güzel ve naif olarak tasvir edilir the vampire lestat isimli 2. kitapta. tam bir centilmendir, nezaket abidesidir. armand ve lestat'ın paylaşamadığıdır.
 • insan duygularını kaybedemeyen vampirliğe alışamayan bu yüzden sürekli acı çeken vampir. "vampirle görüşme "filminde "brad pitt"canlandırmıştır (yaratıcısı lestat'tır)* in anlatmayı sevdiklerinden.